Ramili Gençlere Girişimcilik Dersi - Son Dakika

Ramili Gençlere Girişimcilik Dersi

18.01.2012 15:49
Ramili Gençlere Girişimcilik Dersi, System.String[]

Eyüp Belediyesi, ilçede lise son sınıf öğrencilerine yönelik "Kariyer Günleri" düzenliyor.

Turkuaz Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, iş ve siyaset hayatındaki başarısını "Kariyer Günleri'nde Eyüplü öğrencilerle paylaşıyor.

Haydar Akçelik Kız Meslek Lisesi'nde ilki gerçekleştirilen "Kariyer Günleri"nin ikincisi Rami Atatürk Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.

2004 yılında Dünya Genç Girişimcilik ödülünü alan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu Adana'dan adım attığı ve bugün Asya ve Afrika'ya kadar uzanan başarılı iş dünyasından edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı.

Okuldaki tüm lise son sınıf öğrencilerinin katıldığı ve büyük ilgi gösterdiği sunumda Başkan Kavuncu, hayata atılmaya hazırlanan gençlere iş hayatındaki başarı sırlarını anlattı… Kendi yaşamından örnekler veren Başkan İsmail Kavuncu, iş hayatındaki başarısının "işi sevmekten ve sahip çıkmaktan" geçtiğini söyledi.

"Eğer işinize sahip çıkmazsanız siz onu değil, o sizi bırakır" şeklinde konuşan Başkan, kariyer için basamakları tek tek çıkmak gerektiğini ifade etti. Gençlere müteşebbis olmalarını öneren Başkan İsmail Kavuncu, Adana'da 18 yaşında araba kiralama şirketiyle başladığı iş yaşamında milyon dolarlık cirolara nasıl ulaştığını, yabancı dil öğrenmenin önemini, girişimci olmanın püf noktalarını, başarıya giden yolda mutlaka yapılması gerekenleri esprili bir dille anlattı…

Gençlerin sorular yönelttiği ve büyük bir ilgiyle dinlediği Başkan İsmail Kavuncu, "İş hayatında iletişim kurmak çok önemli… Başarılı olmak içinse pozitif olmak, yapacağınız işi sevmek, çok çalışmak, yabancı diller öğrenmek, istediğiniz alanda üniversite eğitimi almak gerekir" dedi.

Eyüp Belediyesi'nin Kariyer Günleri'nde çeşitli meslek dallarına mensup profesyoneller, lise son sınıf öğrencileriyle buluşup deneyimlerini aktaracak… 20 Ocak 2012 tarihine kadar devam edecek Eyüp Belediyesi Kariyer Günleri, Sömestr tatilinden sonra devam edecek… Kariyer Günleri'ne zaman zaman sanatçılar, futbolcular, siyasetçiler, akademisyenler de katılacak…

Ramili Gençlere Girişimcilik Dersi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ramili Gençlere Girişimcilik Dersi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Samsung'un Yönetim Kurulu Başkanı Lee, 78 yaşında hayatını kaybetti Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı