Son Dakika Haberleri: Teröristler, Olası Hava Harekatında Yakmak İçin Lastik Topluyor

Teröristler, Olası Hava Harekatında Yakmak İçin Lastik Topluyor

2 ay önce

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan Suriye'nin Haseke kentine bağlı Rasulayn ilçesinde, PKK/PYD'li teröristler, Türkiye'nin olası hava harekatında yakarak, görüşü engellemek için araç lastiği toplamaya başladı.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan Suriye'nin Haseke kentine bağlı Rasulayn ilçesinde, PKK/PYD'li teröristler,hava harekatında görüşü engellemek için araç lastiği toplamaya başladı.

GÖRÜŞÜ ENGELLEMEK İÇİN LASTİK YAKMAYI PLANLIYORLAR

Terör örgütü PKK/PYD mensuplarınca Suriye'nin Haseke ili ve çevre ilçelerinden toplanan araç lastikleri, kamyonlarla Rasulayn'a getirildi. İlçedeki depoya konulan lastiklerin, Türkiye'nin Rasulayn'a olası hava harekatını başlatmasıyla teröristlerce yakılarak, görüşün engellenmesi için kullanılacağı öne sürüldü.

TERÖRİSTLER SİVİL HALKI TEHDİT EDİYOR

Öte yandan teröristlerin, ilçe merkezinde de kazıları hızlandırdığı belirtildi. Büyük iş makineleriyle siper ve mevziler kazan teröristlerin, şehir içi çatışmalar için hazırlık yaptığı kaydedildi. Kepçeyle kazılan bölgelerin de çatışmalarda hasar görmemesi için beton kirişlerle güçlendirildiği belirtildi.

Bu arada Rasulayn bölgesinde çok sayıda ailenin kenti terk etmek istediği, ancak PKK/PYD'li teröristlerin bunlara kalmaları için baskı uyguladığı, bazı ailelerin terör örgütüne yüksek miktarda para vererek güvenli bölgelere gittikleri öğrenildi.


YORUMLAR


Bankada Hesabı Olan Herkesi İlgilendiriyor! Paranız Çalınabilir Suriye'de ABD ve YPG'nin Ortak Devriyesine Saldırı Düzenlendi

En Acı Veda! Ünlü Oyuncu Mesut Akusta, Annesini Son Yolculuğuna Uğurladı