Son Dakika Haberleri: Ratef: Reklâmlardan Alınan Yüzde 18 Kdv Düşürülsün

Ratef: Reklâmlardan Alınan Yüzde 18 Kdv Düşürülsün

7 yıl önce

Türkiye Radyo ve Televizyon Yayıncıları Federasyonu (RATEF) Genel Başkan Yardımcısı İskender Doğan, özel radyo ve televizyonların yayımladığı reklâmlardan alınan yüzde 18 KDV'nin düşürülmesini istedi.

Ratef: Reklâmlardan Alınan Yüzde 18 Kdv Düşürülsün, System.String[]
Türkiye Radyo ve Televizyon Yayıncıları Federasyonu (RATEF) Genel Başkan Yardımcısı İskender Doğan, özel radyo ve televizyonların yayımladığı reklâmlardan alınan yüzde 18 KDV'nin düşürülmesini istedi. Reklâm veren firmaların, yüksek KDV'yi ödememek için reklâmlarını iptal ettiğini vurgulayan Doğan, "Bundan dolayı yayıncı kuruluşlar ekonomik kayıplar yaşıyor. Bu payın aşağı çekilmesiyle hem yayıncı kuruluş rahatlayacak hem de firmaların reklâm vermesi cazip hale dönüşecektir." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yayıncı kuruluşların kullandığı elektrik faturalarına yüzde 50 indirim uygulayacağını söylediğini hatırlatan Doğan, "Sayın Başbakanımız'dan, 2012 yılında bu sözünü tutmasını istiyoruz. Türkiye'de elektrik bedelleri çok yüksek, gelişmiş ülkelere göre yüzde 50 pahalı. Özel radyo ve televizyonlara yine yüzde 50 SGK primi ve yüzde 50 vergi indirimi sağlanmalıdır. Ekonomik yönden özgür olan yayıncılar, daha kaliteli yayıncılık ve daha ciddi habercilik yapacaktır. Haberlerinde esnaf ve işadamlarından reklâm alma kaygısını taşımayacaklardır." şeklinde konuştu.Saba Tümer'den Olay Yaratan İtiraf: Yemek Yapan Erkekler Seksi Oluyor İntihar Etmek İçin Çatıya Çıkan Kişi, 109 Suçtan Aranıyormuş

Beyaz Saray'dan, Teröristbaşı Fethullah Gülen'in İadesiyle İlgili Açıklama