Red Bull Music Academy'ye Türkiye'den 3 Katılımcı Birden - Son Dakika

Red Bull Music Academy'ye Türkiye'den 3 Katılımcı Birden

22.03.2018 13:45
Red Bull Music Academy'ye Türkiye'den 3 Katılımcı Birden, System.String[]

Her sene 60'ı aşkın genç müzisyeni tek bir şehirde toplayarak, yaratıcı bir yolculuğa çıkaran Red Bull Music Academy'nin katılımcıları açıklandı.

Türkiye'den ilk kez üç ismi konuk edecek olan Red Bull Music Academy'ye İstanbul'dan Akkor ve Robogeisha ile Red Bull Music Warm Up sahnesinden tanıdığımız ve müzik çalışmalarına Amsterdam'da devam eden Loradeniz katılmaya hak kazandılar.

Detroitli elektronik müzik efsanesi Jeff Mills'in 1998 yılında Berlin'de bir antrepoda ilk dersini vermesiyle hikayesine başlayan Red Bull Music Academy, 20'inci yaşında yeniden Berlin'e dönüyor. 8 Eylül – 12 Ekim 2018 tarihleri arasında 37 ülkeden 61 sanatçının katılacağı uluslararası bir müzik enstitüsü olan Red Bull Music Academy, düzenlediği paralel etkinlikler, atölyeler, konserler ve stüdyoları ile genç müzisyenleri kariyerlerinde yeni bir boyuta taşıma misyonunu da üstleniyor.

BU YIL TÜRKİYE'DEN ÜÇ KATILIMCI

20'inci yılında başlangıç noktası olan Berlin'e dönmeye hazırlanan Red Bull Music Academy'ye bu yıl ilk kez Türkiye'den üç katılımcı gidecek. İstanbul'dan elektro-akustik müzik projesi Akkor ve Esra Genç'in techno müzik deneyimi Robogeisha yer alırken, üçüncü isim Amsterdam'dan Loradeniz olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl Red Bull Music Warm Up projesimde yer alan isimlerden biri olan Loradeniz, kullandığı enstrüman ve cihazlarla müziğini elektronik ile akustik arasında bir yerlere konumluyor.

Doğduğu günden beri farklı kültürlerden gelen yüzlerce müzisyeni ağırlayan Red Bull Music Academy'de bu yıl İran'dan Japonya'ya, Güney Afrika'dan Gürcistan'a onlarca farklı ses yer alacak.

Red Bull Music Academy'ye Türkiye'den 3 Katılımcı Birden

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Red Bull Music Academy'ye Türkiye'den 3 Katılımcı Birden - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor