Regaip Kandili - Son Dakika

Regaip Kandili

24.05.2012 17:08
Regaip Kandili, System.String[]

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, kandillerin Müslümanların dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının da aydınlanmasına vesile olan özel günler olduğunu bildirdi.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, kandillerin Müslümanların dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının da aydınlanmasına vesile olan özel günler olduğunu bildirdi.

Ellibeş, kandil dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, İslam dininde 3 ayların müjdecisi olan Regaip Kandili'ne ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, toplum hayatında önemli yere sahip olan kandillerin toplumsal dayanışmaya katkı sağladığını ifade etti.

Kandil gecesinde Müslümanların Allah'a daha derinden şükür etme imkanı bulacağını belirten Ellibeş, şu ifadelere yer verdi:

"Bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin ve kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Kandiller Müslümanların dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının da aydınlanmasına vesile olan özel günlerdir. İslam aleminin ve vatandaşımızın Regaip Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını diliyorum."

- KOCAELİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Regaip Kandili - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi