Son Dakika Haberleri: Reggae'nin Efsanesi 'Marley' Vizyona Giriyor

Reggae'nin Efsanesi 'Marley' Vizyona Giriyor

8 yıl önce

Bu hafta sinemaseverler 6 yeni film ile buluşuyor.

Reggae'nin Efsanesi 'Marley' Vizyona Giriyor, System.String[]

Bu hafta sinemaseverler 6 yeni film ile buluşuyor. Animasyon, romantik komedi, dram ve korku türlerinde olan seçkiler arasında 9 Kasım haftasının öne çıkan yapımı reggae müziğinin efsane ismi Bob Marley'in hayatının anlatıldığı "Marley". Belgesel formatında çekilen filmde Bob Marley'in dünya müziğinin yanı sıra, tüm dünyaya vermek istediği sosyal ve politik mesajlarla nasıl bir dünya ikonu haline geldiği gözler önüne seriliyor. Bob Marley, Ziggy Marley, Jimmy Cliff ile Rita Marley'in rol aldığı filmde yönetmen ise yeni jenarasyonun büyük yeteneği Kevin Macdonald.


MÜKEMMEL PLAN


Çok yakın dost olan Jason ve Julie, arkadaş grubunda bekar kalan son insanlardır. Çocuk sahibi olunca ilişkilerde değişiklik olduğunu gözlemleyen iki arkadaş, duygusal yakınlık olmadan çocuk yapmaya karar verir. Bunun imkansız olduğu söylese de başarırlar. Ta ki hayatlarına yeni aşklar girene kadar. Jennifer Westfeldt'in yönettiği ve Adam Scott, Jennifer Westfeldt, Jon Hamm ile Kristen Wiig'in oynadığı "Mükemmel Plan" modern ilişkiler hakkında bol şamatalı bir romantik bir komedi.


FRANKENWEENIE


Çok sevdiği köpeği Sparky'yi kaybeden genç Victor, en iyi arkadaşını tekrar hayata döndürmek için birkaç küçük değişiklik yaparak bilimin gücüne başvurur. Evde yarattığı bu eserini saklamaya çalışırken Sparky dışarı çıkınca Victor'ın öğrenci arkadaşları, öğretmenleri ve kasabalılar, elde edilen bu "yeni hayat" fırsatının çok korkunç olabileceğini öğrenir. "Frankenweenie"yi Tim Burton'un yönetti Winona Ryder, Martin Short ile Martin Landau'nun seslendirdi. Bir stop-motion animasyon olan "Frankenweenie" siyah-beyaz çekildi ve görüntüleri de 3D olarak oluşturuldu. Bir anlamda animasyon türünde klasik stili yepyeni bir boyuta taşıyor.


THE MASTER


"The Master", 2. Dünya Savaşı sonrası Amerikası'nın tutunamayanlarını çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Hikayede, savaştan sonra ülkesine dönen ama geleceği konusunda kararsız kalan eski donanma subayı Freddie'nin, The Cause tarikatı ve karizmatik lideri Lancaster Dodd'la tanışmasıyla değişen yaşamı anlatılıyor. Paul Thomas Anderson'ın yönettiği ve Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams ile Price Carson'un oynadığı "The Master", dram türünde.


MARLEY


Bob Marley, 130'un üzerinde plağı, her biri dillere destan olmuş yüzlerce şarkısı bulunan bir reggae efsanesi olarak kabul ediliyor. Marley, bir anlamda reggae müziğinin sadece Jamaika sınırlarında kalmamasını da sağlamış bu müziği bütün dünyaya duyuran en önemli isimlerinden başında geliyor. Tarzının efsane ismi Bob Marley'in hayatı nihayet 'Marley' adıyla beyazperdeye aktarıldı. Film de Bob Marley, Ziggy Marley, Jimmy Cliff ile Rita Marley'in rol alırken, son yıllarda belgesel filmciliğinde ve uzun metrajlı filmlerle dünya çapında adından sıkça söz ettiren yeni jenarasyonun büyük yeteneği Kevin Macdonald yönetmen koltuğunda oturuyor. Belgesel formatında çekilen 'Marley'de efsane ismin dünya müziğinin yanı sıra, tüm dünyaya vermek istediği sosyal ve politik mesajlarla nasıl bir dünya ikonu haline geldiğini ve bugüne kadar çok az sayıda müzisyenin bu başarıyı elde ettiği görülebiliyor. "Marley"in çekimleri Ghana, japonya, İngiltere ve Bob Marley için büyük önem taşıyan Jamaika ve Amerika'da gerçekleştirildi ve ailesi tarafından, aile arşivi kullanılarak, çekimine izin verilen ilk Bob Marley belgeseli olarak da film tarihine geçti.


KATİL JOE


Chris Smith'in elinde satmak için bulundurduğu uyuşturucu annesi tarafından çalınınca, en kısa zamanda 6.000 dolar bulmak zorundadır, aksi takdirde öldürülecektir. Chris ve babası Ansel birlikte plan yaparlar. Chris'in annesi hayat boyu sigortalıdır ve bu parayla borç kapatılabilecektir ancak bunun için annenin ölmesi gerekmektedir. Matthew McConaughey, Emile Hirsch, Juno Temple ile Gina Gershon'un oynadığı "Katil Joe"yu William Friedkin yönetti. Pulitzer ödüllü tiyatro oyununda beyazperdeye uyarlanan Katil Joe filmi izleyiciye, insanların zor durumda kaldıklarında neler yapabileceğini ve sonunda da bunları nasıl yapabildikleriyle yüzleştiklerini göstermeye çalışıyor.


SESSİZ TEPE: KARABASAN 3D


Heather Mason ve babası karşılarına çıkan tehlikeli güçlerden kaçarak yaşıyorlardır. Heather hiçbir zaman karşılaştıkları tehlikeleri anlamamıştır. 18. doğum gününde gördüğü korkunç rüyalar ve babasının ortadan kaybolması sonucu, aslında sandığı insan olmadığını öğrenir. Bu gerçek onu sonsuza dek hapsetmek isteyen, dehşet dolu bir dünyaya sürükler. Michael J. Bassett'in yönettiği ve Sean Bean, Radha Mitchelle, Carrie Anne Moss ile Kit Harington'un oynadığı "Sessiz Tepe: Karabasan 3D" gerilim korku türünde.

Haber Yayın Tarihi: 08.11.2012 03:50 Kaynak: CHAMilyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
İstanbul'un göbeğinde genç kıza tecavüz girişiminde bulundular Acun Ilıcalı, vergi rekortmenleri listesinde 41 basamak geriledi