Reha Çamuroğlu: Hukuk Türkiye'de Paramparça Olmuş Durumda - Son Dakika

Reha Çamuroğlu: Hukuk Türkiye'de Paramparça Olmuş Durumda

04.03.2016 12:11
Reha Çamuroğlu: Hukuk Türkiye'de Paramparça Olmuş Durumda, System.String[]

Gazeteci-yazar Reha Çamuroğlu, Zaman gazetesine kayyım atanacağı iddialarını değerlendirerek, “Hukuk artık Türkiye’de paramparça olmuş durumda.

Gazeteci-yazar Reha Çamuroğlu, Zaman gazetesine kayyım atanacağı iddialarını değerlendirerek, “Hukuk artık Türkiye’de paramparça olmuş durumda. Saddam da her seçimden zaferle çıkıyordu. Seçim kazanımları da bir süre sonra alay konusu olmaya başlar.” dedi.

Zaman gazetesine kayyım atanacağı iddialarını Cihan Haber Ajansı'na değerlendiren Çamuroğlu, bir ülkede hukuk ne kadar çok çiğnenirse o ülkede iktidarın her gün o kadar meşruiyet kaybedeceğini söyledi. Çamuroğlu, “Hukuk artık Türkiye’de paramparça olmuş durumda. Sayın Cumhurbaşkanı, ‘ Anayasa Mahkemesi anayasayı ihlal etti’ dedi. Sayın cumhurbaşkanı hangi hukukçu kimliğiyle bu açıklamayı yaptı, bu çok ilginç. Bu konuda karar mercini itham altında bırakıyorsanız bu ülkede hukuk kalmamış demektir. Hukuk kalmayan bir ülkede her şey normaldir. Yarın sizin evinize de, arabanıza da el koyarlar.” diye konuştu.

“ZAMAN'LAR KAPANIR, ZAMAN'LAR ÇIKAR”

Kayseri’de ve Uşak’ta iş adamlarına operasyonlar yapıldığını aktaran Çamuroğlu, “İlginç olan Uşak ve Kayserililer işsizlikten şikayet ederler, bütün bu olup bitenlere tepki göstermiyorlar. Saddam da her seçimden zaferle çıkıyordu. Esad da her seçimden zaferle çıkıyor. Seçim kazanımları da bir süre sonra alay konusu olmaya başlar. Meşruiyet sağlamaz hale gelir. Seçimlerin meşruiyet sağlamadığı bir ülkede ise yönetim mümkün olamaz. Hükümete, Meclis'e talimat veren bir cumhurbaşkanı var. Zaman'a yapılabilecek böyle bir saldırı çok büyük tepkiyle karşılaşacaktır. Ülkenin yurt dışında neredeyse sıfıra inmiş itibarı bir darbe daha yiyecektir. Zaman'lar kapanır, Zaman'lar çıkar.” ifadelerini kullandı.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Reha Çamuroğlu: Hukuk Türkiye'de Paramparça Olmuş Durumda - Son Dakika


Son Dakika

Manchester City, evinde Burnley'yi 5-0 yendi 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi Bitiş düdüğü sonrası Başakşehirli ve Denizlisporlu futbolcular birbirine girdi Galatasaray, aradığı golü buldu! Sarı kırmızılılar, yıldız futbolcusuyla öne geçti Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı