Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü - Son Dakika

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

09.01.2015 18:22

Paris'te 6 rehinenin bulunduğu marketteki saldırgan öldürüldü. Markette tutulan rehineler de kurtarıldı.

Fransa'da yaşanan çifte rehine krizi sona erdi. Hem matbaa çevresinde hem de market çevresinde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Matbaadaki Kuaşi kardeşlerin öldürülmesinin ardından marketteki saldırgan da öldürüldü.

REHİNELER KOŞARAK DIŞARI ÇIKTI

Fransa'nın başkenti Paris'te Musevilere ait bir markete düzenlenen ve 6 kişinin rehin alındığı saldırıya polis müdahale etti. Polisle saldırgan arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada marketteki saldırgan öldürüldü. AFP'nin veridiği bilgiye göre marketteki bazı rehineler koşarak dışarı çıktı.

OPERASYON KAMERALARA YANSIDI

Polisin markete düzenlediği saldırı kameralarada yansıdı. Korku dolu anların yaşandığı makete polis böyle girdi:

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

Polisin markete girdiği anlarda rehineler de koşarak marketten dışarı çıktı. Ajanslara düşen fotoğraflarda da rehinelerin koşarak marketten uzaklaştıkları görülüyor.

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

Marketin Google Maps'te yer alan görüntüsü...

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

GÜN BOYU NELER YAŞANDI

Paris'in doğusunda 20. bölgesi Porte de Vincennes semtinde Türkiye saatiyle saat 14:00'da gıda ürünlerinin satıldığı Yahudilere ait bir bakkalın önünde silah sesleri duyulduğu ve bir şahsın marketin içinde bulunanları rehin alındığı bildirildi. Markette 6 kişiyi rehin alan saldırganın dün kadın polisi öldüren 32 yaşındaki Amedy Coulibaliy olduğu iddia edildi. Fransız basını marketteki rehine krizinde 2 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Fransa İçişleri Bakanlığı ise 2 kişinin hayatını kaybettiği yönündeki haberleri yalanladı. Son olarak marketteki saldırganlar polisle irtibata geçtiği bilgisi geçti. 32 yaşındaki Amedy Coulibaliy, polise, "Kim olduğumu biliyorsunuz. Dammartin'daki kuşatma kalkana kadar rehineleri bırakmayacağım." diye bağırdı. Bir polis yetkilisi, iki olay arasında doğrudan bağlantı olduğunu söyleyerek, "Kalaşnikoflu saldırgan, kuşatma kalkmazsa bütün rehineleri öldüreceğini söylüyor" dedi.

MARKETTE 6 KİŞİ REHİN

Markette gerçekleştirilen eylemde 1 kişinin yaralandığı bildirildi. Fransız polisi marketin önünde elleri tetikte bir biçimde teyakkuz halinde. Çok sayıda ekip ve jandarma özel komandoları ekipler yüksek binalara ve çevreye konuşlandırıldı. Markette 6 kişinin bulunduğu bildiriliyor. Rehineler arasında kadın ve çocukların da olduğu bilgisi geçti.

YAHUDİ İNANCINA GÖRE HELAL GIDALAR SATAN BİR MARKET

Marketin bir kosher market, yani Yahudi inancına göre helal görülen gıdaların satıldığı bir market olduğu iddia edildi. Saldırı Porte de Vincennes mahallesinde gerçekleşti. İki saldırı arasında bağlantı olabileceği düşünülüyor.

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

Polis ekipleri marketin çevresini sarmış durumda...

KADIN POLİSİ ÖLDÜREN KİŞİ OLABİLİR

Fransız basınına göre markete saldıran kişi, kadın polisi öldüren 32 yaşındaki Amedy Coulibaliy. Paris katliamının ertesi günü üzerinde kurşun geçirmez yelek bulunan bir kişi otomatik silahla ateş ederek bir kadın polisi öldürmüştü. Saldırgan ise henüz yakalanamadı. Güvenlik güçleri market çevresinde güvenlik önlemleri almaya başladı.

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü
"KİM OLDUĞUMU BİLİYORSUNUZ"

İddialara göre 32 yaşındaki Amedy Coulibaliy, polise, "Kim olduğumu biliyorsunuz. Dammartin'daki kuşatma kalkana kadar rehineleri bırakmayacağım" diye bağırdı. Bir polis yetkilisi, iki olay arasında doğrudan bağlantı olduğunu söyleyerek, "Kalaşnikoflu saldırgan, kuşatma kalkmazsa bütün rehineleri öldüreceğini söylüyor" dedi.
Paris'te dün sokak ortasında yaşanan çatışmada bir kadın polis memuru öldüren saldırganın olayın şüphelisi olduğu bildirildi. Saldırı sonrası bölgedeki benzer marketler önlem için kapatıldı.

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

POLİS KAYNAKLARI: 2 SALDIRI ARASINDA BAĞLANTI VAR

Polis kaynaklarının AFP'ye yaptığı açıklamada, "Son gelişmeler ışığında iki saldırı olayı arasında bağlantı olduğu tespit edildi" denildi.

"2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ" İDDİASINI BAKANLIK YALANLADI

Fransız basını marketteki rehine krizinde 2 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Ancak Fransa İçişleri Bakanlığı bu iddiayı yalanladı.

Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

Olayın yaşandığı marketin bulunduğu bölgenin güvenlik amacıyla boşaltıldığı aktarıldı. Cumhurbaşkanı Hollande'ın ise üst düzey güvenlik görevlileriyle birlikte her iki rehine krizi hakkında olağanüstü toplantı halinde olduğu bildirildi.

HOLLANDE'DEN TALİMAT

Fransa Cumhurbaşkanlığı ofisinden yapılan açıklamada, François Hollande'ın ülkenin en üst düzey güvenlik yetkililerinin olay yerine gelmesini istediği bildirildi.

Charlie Hebdo Saldırganları Polisle Konuştu: Teslim Olmayacağız
Fransa'da Charlie Hebdo Saldırısı Şüphelileri Kıstırıldı!
Polis Charlie Hebdo Saldırısı Şüphelilerini Kıstırdı
Fransız Akıncı Birlikleri de Paris Saldırganlarının Peşinde
CNN Türk'te Paris Saldırganlarıyla İlgili Şaşırtan Gaf

Son Dakika Güncel Rehine Krizinin Yaşandığı Marketteki Saldırgan Öldürüldü - Son Dakika


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Arkadaşını öldüren ayıyla dakikalarca dövüşen Rus boksör, ağır yaralı 10:54 Arkadaşını öldüren ayıyla dakikalarca dövüşen Rus boksör, ağır yaralı Şehit askerin hastaneye getirilişinde ihmal iddiası! En önemli delil silah arkadaşlarının elindeki video olacak 10:45 Şehit askerin hastaneye getirilişinde ihmal iddiası! En önemli delil silah arkadaşlarının elindeki video olacak Özbek fenomen ve manken Rukhshona Sadıkova'ya şantaj şoku! Arabasının camınI kırıp belgeleri aldılar 10:20 Özbek fenomen ve manken Rukhshona Sadıkova'ya şantaj şoku! Arabasının camınI kırıp belgeleri aldılar
Artık bilim insanları endişeli! Uzaydan bir kez daha gizemli sinyal geldi 10:17 Artık bilim insanları endişeli! Uzaydan bir kez daha gizemli sinyal geldi Kaş kıyılarını yakıcı denizanası istila etti! Uzman isim 10:07 Kaş kıyılarını yakıcı denizanası istila etti! Uzman isim "Dokunan hastanelik olur" diyerek uyardı Hulusi Akar'dan ABD'nin F-16 teklifine ilk yorum: Teknik çalışmalar başladı, takipteyiz 09:22 Hulusi Akar'dan ABD'nin F-16 teklifine ilk yorum: Teknik çalışmalar başladı, takipteyiz
Son dakika! Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi indirdi 08:40 Son dakika! Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi indirdi Heykel eleştirisi yapan İYİ Partili İbrahim Özkan, belediyeyi öğrenince paylaşımını sildi 08:34 Heykel eleştirisi yapan İYİ Partili İbrahim Özkan, belediyeyi öğrenince paylaşımını sildi
Advertisement