Rekabet Kurulu Kararları - Son Dakika

Rekabet Kurulu Kararları

4 yıl önce

Rekabet Kurulu, Toshiba Medical System Corporation'ın kontrolünün Canon Inc. tarafından devralınması işlemine izin verdi.

Rekabet Kurulu Kararları, System.String[]

Rekabet Kurulu, Toshiba Medical System Corporation'ın kontrolünün Canon Inc. tarafından devralınması işlemine izin verdi.


Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan kurul kararlarına göre, Mars Entertainment Group AŞ'nin tüm paylarının CJ CGV Co. Ltd. CJ şirketler grubu içerisinde yer alan bir bağlı şirket ve finansal yatırımcılar tarafından devralınmasına izin verildi.


SIA Engineering Company Limited ve Airbus Services Asia Pacific Pte. Ltd. tarafından bir ortak girişim tesis edilmesi, The Dow Chemical Company ve EI du Pont de Nemours and Company arasında ortak girişim kurulması, SABMiller plc'nin kontrolünün Anheuser-Busch InBev tarafından devralınması ve Ineos Industries Holdings Limited'in iştiraki olan Ineos Styrenics European Holding BV hisselerinin tamamının Synthos SA'ya devredilmesi işlemlerine izin verilmesi kararlaştırıldı.


Polynt Group SA ve Reichhold Cayman GP LTD'nin, Investindustrial Advisors Limited ve Black Diamond Capital Management LLC şirketlerinin ortak kontrolü altında birleştirilmesi işlemi onaylandı.


Öte yandan, Eskişehir Bilecik Kütahya Seramik İş Kümesi Derneği tarafından, elektrik ve doğalgaz olmak üzere iki ayrı enerji kalemine ilişkin, tedarikçilerden indirim teklifleri toplanması ve bununla bağlantılı olarak söz konusu indirim tekliflerinin katılımcı üyelere raporlanması faaliyetlerine menfi tespit belgesi verildi.


Kamrusepa-Samyoung Nükleer Ürünler Medikal San. ve Tic. AŞ ve Up Nükleer Medikal Danışmanlık İnşaat Turizm Eğitim Sağlık Tic. İthalat İhracat Ltd. Şti. ile Iba Molecular Turkey İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında akdedilen dağıtım sözleşmesine menfi tespit belgesi verilemeyeceğine, bununla birlikte söz konusu sözleşmenin ilgili tebliğ kapsamında grup muafiyetinden yararlandığını kararlaştırıldı.

Haber Yayın Tarihi: 09.06.2016 04:33 Kaynak: AASon Dakika

Deprem paylaşımıyla tepki çeken Berna Laçin'e soruşturma açıldı
Kahraman itfaiyeciler, 2,5 yaşındaki Yüsra'nın kurtarılma anını gözyaşları içinde anlattı Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor bağış toplandı

Son Dakika Haberleri