Rekabet Kurumu 3 Operatöre Soruşturma Açtı! - Son Dakika

Rekabet Kurumu 3 Operatöre Soruşturma Açtı!

28.07.2017 18:40
Rekabet Kurumu 3 Operatöre Soruşturma Açtı!, System.String[]

Rekabet Kurumu'nun kendi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Türkiye'nin üç büyük GSM operatörüne soruşturma açıldı.

Rekabet Kurumu"nun kendi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Türkiye"nin üç büyük GSM operatörüne soruşturma açıldı. Soruşturma kararı Turkcell, Avea ve Vodafone"u kapsıyor.

3 büyük operatöre soruşturma

Rekabet Kurumu resmi web sitesi üzerindeki açıklamada, kural dışı teklifler ile rakiplerinin faaliyetlerini olumsuz etkiledikleri ifade edildi. Resmi metnin tamamı ise şu şekilde:

"Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş."nin toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin altında teklifler vererek rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 03.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun"un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak;

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-20/313-M sayı ile karar verdi."

Bakalım ilerleyen günlerde dava ile ilgili neler yaşanacak?

Rekabet Kurumu 3 Operatöre Soruşturma Açtı!

Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Teknoloji Rekabet Kurumu 3 Operatöre Soruşturma Açtı! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama