Onları Hiç Böyle Görmediniz! - Son Dakika

Onları Hiç Böyle Görmediniz!

9 yıl önce

Merkezi Güney Afrika'nın Jahannesburg şehrinde bulunan Nandos restoranlar zinciri ilginç bir reklam filmi yaptı.

Onları Hiç Böyle Görmediniz!, System.String[]

Nandos'un, "Son diktatör" ismi verilen 45 saniyelik reklam filmi, dünyanın en çok konuşulan diktatörlerini canlandırıyor. Filmde eski diktatörler Muammer Kaddafi su savaşı oynarken, Saddam Hüseyin ise kumda eğlenirken görülüyor.


Film Zimbabve Cumhurbaşkanı Robert Mugabe'ye benzeyen karakterin boş yemek masasından Libya'nın devrik lideri Kaddafi'ye ayrılan yerden ismi yazılan kartı alması ile başlıyor. Daha sonra ise hayale dalan Mugabe eski günleri hatırlıyor. Hatıralarında Kaddafi ile su yapması canlandırılıyor. Kaddafi'nin elinde ise altın renkli Kalaşnikof marka silah dikkat çekiyor.


Reklamın müzik seçimi ise kendisi kadar bir hayli ilginç. Müzikte yer alan sözlerde, "Benim aziz dostum, o günlerin hiç bitmeyeceğini sanırdık. Sonsuza kadar şarkı söyleyerek ve dans ederek. Biz seçtiğimiz hayatı yaşadık. Savaştık ve hiç kaybetmedik." cümleleri dikkat çekiyor.


Reklam filminin devamında ise Mugabe bu sefer Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin ile kumda yarı çıplak eğlenirken ve Güney Afrika'nın eski lideri ve Apartheid rejiminin savunucusu Pieter Willem Botha'yu salıncakta sallarken görülüyor. Rüya, Ugandan'ın eski Cumhurbaşkanı İdi Amin ile Mugabe'nin tankın üstündeki görüntüsü ile son eriyor.


Filmin sonunda ise Nandos'un 6 kişilik menüsünün reklamı yapılıyor.

Onları Hiç Böyle Görmediniz!

Haber Yayın Tarihi: 29.11.2011 04:03 Kaynak: CHASon Dakika

Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi
Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu "Sana ne kimden hamile kalırsam kalırım" diyen ablasını 13 yerinden bıçaklayarak öldüren şahsın yargılanmasına başlandı

Son Dakika Haberleri