Rektör Akgündüz'den Elçi Yorumu: Su Testisi Su Yolunda Kırılır - Son Dakika

Rektör Akgündüz'den Elçi Yorumu: Su Testisi Su Yolunda Kırılır

28.11.2015 22:00

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz, Diyarbakır'da öldürülen Baro Başkanı Tahir Elçi hakkında, "Su testisi su yolunda kırılır" ifadelerini kullandı.

Gezi eylemlerini 'dinsizler, sarhoşlar ve Ermenilerin' düzenlendiğini açıklayan, karma yurtları haklı görenlerin ise 'veled-i zina toplumunu' savunanlar olduğunu öne süren Totterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz, bu kez Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili yorum yaptı. Akgündüz Elçi hakkında "Su testisi su yolunda kırılır." dedi.

HOLLANDA'DA BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Akgündüz'ün, daha önceki nefret içerikli açıklamaları nedeniyle Liberal Sağ Parti (VVD) ile İşçi Partisi (PvdA), Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) ve Özgürlük Partisi (PVV) soru önergesi vermiş, Hollanda'da bu durum büyük tepki çekmişti.

"BİR ERKEK BİR KARISINI DÖVEBİLİR"

Başbakan Yardımcısı Lodewijk Ascher'in yanıtlaması istenen soru önergelerinde, Prof. Akgündüz'ün, recm yani taşlayarak öldürmeyi, "İslam'ın içinde geçerli bir ceza" olarak açıkladığı ve "bir erkek karısını dövebilir" dediği de dile getirilmişti.

Rektör Akgündüz'den Elçi Yorumu: Su Testisi Su Yolunda Kırılır


Son Dakika Güncel Rektör Akgündüz'den Elçi Yorumu: Su Testisi Su Yolunda Kırılır - Son Dakika


Son Dakika

Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Yılmaz Vural'ın doktorundan açıklama: Durumu ciddiyetini koruyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Genelev kraliçesi Manukyan'ın mirası davasında, çocuğunun olmadığını gösteren belge mahkemeye verildi Genç kadının hazin sonu! Düğününden 4 gün sonra koronadan öldü Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Bahar Şahin diziden ayrıldı Şaşkına çeviren olay! Cenazesi kefenlendiği sırada hayata döndü