Rektör Akgündüz'den Elçi Yorumu: Su Testisi Su Yolunda Kırılır - Son Dakika

Rektör Akgündüz'den Elçi Yorumu: Su Testisi Su Yolunda Kırılır

28.11.2015 22:00

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz, Diyarbakır'da öldürülen Baro Başkanı Tahir Elçi hakkında, "Su testisi su yolunda kırılır" ifadelerini kullandı.

Gezi eylemlerini 'dinsizler, sarhoşlar ve Ermenilerin' düzenlendiğini açıklayan, karma yurtları haklı görenlerin ise 'veled-i zina toplumunu' savunanlar olduğunu öne süren Totterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz, bu kez Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili yorum yaptı. Akgündüz Elçi hakkında "Su testisi su yolunda kırılır." dedi.

HOLLANDA'DA BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Akgündüz'ün, daha önceki nefret içerikli açıklamaları nedeniyle Liberal Sağ Parti (VVD) ile İşçi Partisi (PvdA), Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) ve Özgürlük Partisi (PVV) soru önergesi vermiş, Hollanda'da bu durum büyük tepki çekmişti.

"BİR ERKEK BİR KARISINI DÖVEBİLİR"

Başbakan Yardımcısı Lodewijk Ascher'in yanıtlaması istenen soru önergelerinde, Prof. Akgündüz'ün, recm yani taşlayarak öldürmeyi, "İslam'ın içinde geçerli bir ceza" olarak açıkladığı ve "bir erkek karısını dövebilir" dediği de dile getirilmişti.

Rektör Akgündüz'den Elçi Yorumu: Su Testisi Su Yolunda Kırılır


Son Dakika Güncel Rektör Akgündüz'den Elçi Yorumu: Su Testisi Su Yolunda Kırılır - Son Dakika


Son Dakika

Yurt dışından gelen kargolar için tedbirler sıkılaştırıldı: İlaç getirenlerin artık rapor ibraz etmesi gerekiyor Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu