Son Dakika Haberleri: Rektör Birincioğlu: Sökülen Altın Dişlerle İlgili Araştırma ve İnceleme Titizlikle Yürütülüyor

Rektör Birincioğlu: Sökülen Altın Dişlerle İlgili Araştırma ve İnceleme Titizlikle Yürütülüyor

7 yıl önce

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Birincioğlu, kalp yetmezliğinden vefat eden 80 yaşındaki Hacer Yıldırım'ın altın kaplama dişlerinin sökülmesiyle ilgili araştırma ve incelemenin titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.

Rektör Birincioğlu: Sökülen Altın Dişlerle İlgili Araştırma ve İnceleme Titizlikle Yürütülüyor, System.String[]
Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde kalp yetmezliğinden vefat eden 80 yaşındaki Hacer Yıldırım'ın altın kaplama dişlerinin sökülmesiyle ilgili araştırma ve incelemenin titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.

Geçen 21 Aralık'ta ölen Hacer Yıldırım'ın eşi ve çocuklarının, "Böyle gömmek caiz değil" denilerek kendilerine haber verilmeden dişlerinin söküldüğü yolundaki iddiaları, Başhekimliğe verilen şikayet dilekçesi üzerine soruşturuluyor. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, bugün yaptığı yazılı açıklamada, öncelikle Hacer Yıldırım'ın ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Birincioğlu, "Uygulama ve Araştırma Hastanemizde merhumenin dişleri ile ilgili kamuoyunun gündemine gelen söz konusu olayla ilgili olarak araştırma ve incelemeler titizlilikle yürütülmektedir. Bu hususta yapılan incelemelerin sonucu, kamuoyuna duyurulacaktır" dedi.

Hacer Yıldırım'ın İzmir Çeşme'de yaşayan kızı Nuray Türkal (47) ile Aydın'da yaşayan eşi Nazmi Yıldırım (83) ve oğlu Tuncay Yıldırım (51), soruşturmanın bir an önce tamamlanmasını bekliyor.

- AydınTürkiye'yi Hedef Alan Trump'a Rağmen Ülkeye 21 Milyar Dolar Yatırım Yapılacak HDP'li Başkan'ın Cebinden Adıyaman Saldırısıyla İlgili İhanet Notu Çıktı: Top Gol Oldu

Bartın'da, Girdiği Evlerde Kadınlara Cinsel Saldırıda Bulunan Hırsız Yakalandı