Rektör Erkan'dan iddialara ilişkin açıklama - Son Dakika

Rektör Erkan'dan iddialara ilişkin açıklama

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Erkan, üniversite yönetiminde yer alan akademisyen İ.E.'nin FETÖ ile yazışmalarının bulunduğu iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Rektör Erkan'dan iddialara ilişkin açıklama, System.String[]

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Erkan, üniversite yönetiminde yer alan akademisyen İ.E.'nin FETÖ ile yazışmalarının bulunduğu iddialarına ilişkin açıklama yaptı.


Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, üniversite yönetiminde yer alan akademisyen İ.E.'nin FETÖ ile yazışmalarının bulunduğu iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. Prof. Dr. Erkan, birkaç medya portalının sürekli Şırnak Üniversitesi akademisyenlerini hedef aldığını, kullandıkları dilin de niyetlerini ortaya çıkardığını ifade ederek, "Aydınlık gazetesi basın ahlakını ayaklar altına alarak sürekli akademiye saldırıyor. Kullandıkları dil niyetlerinin ne olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Daire Başkanımızla ilgili yapmış oldukları haberde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edildiğini iddia ettiler. Çok hassas bir konu olduğu için daire başkanını açığa aldım. Bunu da haber yaptılar, başlık 'Atatürk'e hakaret eden daire başkanı görevden alındı' diye. Savcılık soruşturmaları bitinceye kadar bu arkadaşa zulmedildi. Bu haberin iftira olduğu anlaşıldı. Savcılık tarafından konu soruşturulduğunda kendilerine bir ihbar yoluyla gönderilen ekran görüntülerini haber yaptıklarını söyleyip tazminattan kurtuluyorlar. FETÖ soruşturma komisyonlarında aktif görev alan insanlarla uğraşıyorlar. Bu olay ile ilgili savcılık soruşturma başlattı." dedi.


"Hukuken bir kişi suçluluğu ispat edilinceye kadar masumdur." diyen rektör Erkan, sözlerine şöyle devam etti:


"Ancak Aydınlık Haber hiçbir delile dayanmadan peşinen suçlu ilan ediyor. Eğer bu iddiaları doğru çıkarsa ben gereğini yapacağım. Eğer iftira ise siz ne yapacaksınız merak ediyorum. Siz de gereğini yapacak mısınız? Bir akademisyene yapılan haksızlık tüm akademisyenlere yapılan bir tehdittir. Her zaman olduğu gibi en büyük gücümüz haklılığımızdır. Akademiye itibar suikastı yapmak isteyenler amacına ulaşamayacaklardır. Tüm Müslümanların Ramazan Bayramını tebrik ederim" - ŞIRNAK


Son Dakika

Acun Ilıcalı, uyarılara gülerek cevap veren Yunus Emre'ye sert çıktı: Böyle bir yarışmacıyı yarışmada görmek istemiyorum Amuda kalkıp spor hareketleri yapan Çağla Şıkel, kusursuz vücuduyla göz kamaştırdı Acun Ilıcalı, doğum gününü kendisinden 30 yaş küçük olan sevgilisiyle kutladı Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti 2 ay sonra ekrana dönen Müge Anlı'nın stüdyosuna mesafeli sarılma düzeneği kuruldu Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil 3,5 aylık hamile olan oyuncu Ceyda Ateş'in kızı olacak Evlat acısı yaşayan Ebru Şallı, İstanbul'dan uzaklaşmaya karar verdi Dolandırıcılıkla suçlanan Kylie Jenner, menajerliğini yapan annesini işten kovdu Nusret'in kardeşi Özgür Gökçe, deniz içerisinde yaptığı şovla sınırları zorladı İngiltere'de karantinadan çıkan Kraliçe Elizabeth 72 gün sonra ilk kez görüntülendi Pınar Altuğ, eşi Yağmur Atacan'la olan fotoğrafını paylaştı: Hep baş başa verelim biz seninle ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu Gönüllüler takımından Cemal Can, dokunulmazlık oyununda sakatlandı 48 yaşındaki oyuncu Caprice Bourret, kusursuz vücuduyla güneşlenirken yakalandı