Son Dakika Haberleri: Rektör Karabulut'a Hayırlı Olsun Ziyareti

Rektör Karabulut'a Hayırlı Olsun Ziyareti

3 ay önce

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektör Karabulut'a Hayırlı Olsun Ziyareti, System.String[]
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çınar, makamında ziyaret ettiği Rektör Karabulut'la bir süre görüştü.

Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, ziyarette yaptığı konuşmada, üniversitenin kuruluş sürecinde Çınar'ın vereceği destekler için şimdiden teşekkür ettiğini belirtti.

Bilimin artık teknolojiyle buluştuğu anda ürettiği ürünlerle gelişeceğini kaydeden Karabulut, şunları ifade etti:

"Bundan sonraki süreçte gerek kampüsümüzün kurulma sürecinde gerekse de yeni fakültelerimizin kurulma sürecinde bir yoğunluğumuz olacak. Bu süreçte öğrencilerimizin en iyi şekilde motive edilmesi konusunda, 'Malatya'da öğrenciyiz, ama şu şu imkanlarımız var' diyebileceği bir üniversiteyi Malatya'ya kazandırmak istiyoruz. Bizler üniversite olarak öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz, yerel yönetimlerimizden de destek göreceğimizi ümit ediyorum."

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise İnönü Üniversitesi'nden sonra ikinci bir devlet üniversitesi olarak kurulan Turgut Özal Üniversitesi'nin kent için büyük bir şans olduğunu kaydetti.

Üniversitenin kentin gelişimine çok büyük bir katkı sunacağını belirten Çınar, "Özelikle alanında tecrübeli, sosyal ve siyasal anlamda da ciddi bir çevresi olan Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'un rektör olarak atanması da bizim için gurur verici bir durum. Malatya olarak bir bütünüz. Malatya için kim bir çalışma yaparsa biz yerel yönetim olarak her hayırlı işin yanındayız. Bunu taahhüt ediyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak Malatya Turgut Özal Üniversitesi için yapabileceğimiz ne varsa üniversitemiz ve rektörümüzün yanındayız." ifadelerini kullandı.Ünlü Anketçi, İstanbul İçin CHP'ye Şans Tanımadı: Yıldırım'ın Kazanma Olasılığı Çok Güçlü Doğal Gaz Faturalarında Vade Farksız 3 Taksit Kampanyası Başladı

Yılmaz Morgül'den Yazdığı Oyunu Eleştiren Ahmet Hakan'a Tepki: Sizin Gibi Ünlü Kadınlarla Beraber Olmadım