Rektör Öğrencilere Yumurta Fırlattı - Son Dakika

Rektör Öğrencilere Yumurta Fırlattı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, öğrenci konseyi toplantısında öğrencilere yumurta şeklindeki çikolataları fırlattı.

Rektör Öğrencilere Yumurta Fırlattı, System.String[]

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, öğrenci konseyi toplantısında öğrencilere yumurta şeklindeki çikolataları fırlattı. Öğrenciler, alkışladıkları Akınoğlu'nu bu jeste rağmen sert sözlerle eleştirdi.


GÜLEREK YUMURTA ATTI


Serdar Tat, "Arkadaşlarımız 'tatlı yiyelim, tatlı konuşalım' diye sayın rektörümüze bir sürpriz hazırlamışlar" diyerek, Akınoğlu'na öğrencilere fırlatması için bir sepet içinde yumurta şeklindeki çikolataları verdi.


Bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Rektör Akınoğlu, "Günümüzde bazı konular konuşulmadığı için erteleniyor. Sesini duyurmak için eylem biçimlerinden biri de olabiliyor yumurta. Yumurta epey gündem teşkil etmişti." dedi.


Akınoğlu, daha sonra gülerek öğrencilere yumurta şeklindeki çikolataları fırlattı. Öğrenciler bu hareketinden dolayı Akınoğlu'nu uzun süre alkışladı.


ÖĞRENCİLER YİNE DE ELEŞTİRDİ


Öğrencilerin, üniversitedeki eksikliklerle ilgili konuşmasını isteyen Rektör Akınoğlu, "Öğrencilerin farklı düşünceleri olabilir. Önemli olan birbirimizi anlamaya çalışmak, birbiririmizi sağcı, solcu, ilerici, gerici diye yargılamamak" diye konuştu.


Bu sırada söz alıp, soru soran bazı öğrenciler, Rektör Akınoğlu'na sert eleştiriler yöneltti. Ara sıra Akınoğlu ile karşılıklı tartışan öğrenciler, "Neden Türkiye'de üniversitelerdeki en pahalı yemeği yiyoruz? Yaz okulu neden açılmıyor? Formasyon niye verilmiyor?" diye sorular sordu.


Akınoğlu, öğrencilerin isteklerini değerlendireceklerini söylemekle yetindi.


Son Dakika

Seda Sayan, O Ses Türkiye jüriliğinden ayrıldı Şef Arda Türkmen, kendisinden 15 yaş küçük fenomen Melodi Erbirliler ile aşk yaşamaya başladı "New York'un yarısıyla yattım" demişti! Bebeğini emzirirken poz verdi Şeyma Subaşı, Acun Ilıcalı'nın yeni sevgilisiyle olan fotoğrafını beğendi Acun Ilıcalı, uyarılara gülerek cevap veren Yunus Emre'ye sert çıktı: Böyle bir yarışmacıyı yarışmada görmek istemiyorum Program sunucusu By Kuş'tan Almanya'da Türk bayrağı resminin üzerinde kumar oynama skandalına tepki Müge Anlı oyuncu Sumru Yavrucuk'un köpeğini bulmak için harekete geçti Koronavirüs kapan çalışanı işten çıkardığı ileri sürülen Şahan Gökbakar, iddiaları yalanladı Kenan Doğulu, doğum gününü kutlayan eşi Beren Saat'in paylaşımını ne beğendi ne de yorum yaptı Şahan Gökbakar, güvenlik görevlisini koronavirüslü diye işten mi çıkardı? ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu Evlat acısı yaşayan Ebru Şallı, İstanbul'dan uzaklaşmaya karar verdi Pınar Altuğ, eşi Yağmur Atacan'la olan fotoğrafını paylaştı: Hep baş başa verelim biz seninle Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil