Son Dakika Haberleri: Resimleri ile Engel Tanımadı

Resimleri ile Engel Tanımadı

5 yıl önce

Adana'nın Kozan ilçesinde engelli bir vatandaşın 15 yılda yaptığı eserlerin yer aldığı resim sergisi açıldı.

Resimleri ile Engel Tanımadı, System.String[]
Halk Eğitim Merkezi'nde engelli 34 yaşındaki Yasemin Şenol'un sağ elinin serçe parmağı ile kasnakta nakış tablosu olarak hazırladığı 80'den fazla resmin yer aldığı sergi büyük ilgi gördü. Kardeşi Yasemin Şenol'un duygularına tercüman olan abla Tülay Şenol, "Yasemin yıllardır böyle bir sergi açmak istiyordu. Tablolar 15 yıllık bir çalışma neticesinde gerçekleşti. Yasemin kendisi ile çok barışık bir insan. Özellikle resimlerinde siyah rengine fazla yer vermiyor. Genelde canlı renkleri kullanıyor. Yasemin şuan 34 yaşında ve 15 yıldır resim yapıyor. Tablolarının kendisi için özel bir yeri var. Sergimizin hazırlanmasında emeği geçen başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özgür Tanrıverdi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Resim sergisinin açılışına Garnizon Komutanı Yarbay Bülent Siper, Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan, Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Tuncay Eminoğlu, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Timur Konuk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özgür Tanrıverdi, Beyaz Ay Derneği Kozan Şube Başkanı Ahmet Ünal, Şenol ailesi ile davetliler katıldı.


Adnan Oktar Hakkında Şikayet Yağıyor, RTÜK İnternetten Yayın Yaptığı İçin Dokunamıyor ABD'den Bir Geri Adım Daha: Afrin Oeprasyonu İlişkileri Etkilemez!
Rusya'dan Afrin Operasyonunun Seyrini Değiştirecek Yalanlama: Askerlerimizi Çekmedik!