Ressam Yıldırım, Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi Açtı - Son Dakika

Ressam Yıldırım, Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi Açtı

Ressam Hüseyin Yıldırım, bir yıl içerisinde yaptığı resimleri, Sanko Park Alışveriş Merkezi Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşturdu.

Ressam Yıldırım, Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi Açtı, System.String[]

Ressam Hüseyin Yıldırım, bir yıl içerisinde yaptığı resimleri, Sanko Park Alışveriş Merkezi Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşturdu.

Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi öğretmeni Ressam Hüseyin Yıldırım, bir senelik çalışmasını Sanko Park Alışveriş Merkezi Sanat Galerisi'nde sanatseverlere sergiledi. Sergiye; Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Aykanat, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Sanko Park Müdürü Ufuk Toydemir, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mehmet Doğanay, GTO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Uğur Turan, "Bir ve beraber olduğunuz zaman bulunduğunuz ortamın güzelliği ve kıymeti artıyor, bulunduğunuz ortama değer veriyorsunuz. İnsanlarla var olan güzellikleri, resimle, müzikle paylaşmak, insanı mutlu ve mesut eder. İnsanın çağdaş ve güzel bir şekilde devam etmesi konusunda bir sanatçının tuvale döktüğü bu güzellikleri, tabloya döktüğü güzellikleri nota ve heykele döktüğü güzellikleri görmek ve alkışlamak ne kadar güzeldir. Dikkat edin çağdaş, gelişmiş bütün ülkeler ve toplumlar sanatı ve bilimi eşdeğer gördükleri için gelişmiş toplumlar... Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir önderimiz var. Onu takip ettiğimizde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milleti ile beraber öğretmeni, idarecisi, işçisi, sanatçısıyla her kesimi ile beraber bir ve bütün dünyanın en muhteşem, en güzel, en güzel üreten ülkelerinden bir tanesi olmaya devam edecektir" dedi.

Sanko Park Sanat Galerisi'nde açtığı sergide toplam 33 adet resim sergilediğini belirten Hüseyin Yıldırım ise, "Israrla üzerine durduğum bir şey var ki, konu hiçbir zaman resmimin merkezinde yer almamıştır. Konu, daima ikinci planda kalmıştır. Her zaman rengin büyüsü peşinde koştum. Açtığım bu sergi üçüncü kişisel sergim. Bir yıllık serginin mutlu sonuna ulaştım diyebilirim. Bir anlamda bir yıllık çalışma oldu. Ama yıllardır; leke üslubuyla, renk ağırlıklı çalışmalarla doğa soyutları üzerine çalışıyorum. 17 yıldır bu alanda ürünler ortaya koydum" diye konuştu.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından, protokol üyeleri sergiyi gezdi. Sergide Ressam Hüseyin Yıldırım'a, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu Zeugma kitabını hediye ederken, Sanko Park Müdürü Ufuk Toydemir de plaket takdim etti. - GAZİANTEP

YORUMLAR

Son Dakika

Taksilere puan sistemi geliyor! Müşteriler, şoförlere not verecek Tuğba Ekinci, cesur kalça pozunu paylaşarak yeni şarkısının müjdesini verdi Güne düşüşle başlayan dolar 6,94'ten işlem görüyor Oyuncu Aslıhan Güner'in babası vefat etti Mehmet Ceyhan herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: Okulların açılması için acele mi edildi? Taksim'in ortasında saç saça baş başa kadın kavgası! O anlar kamerada Son dakika: Temmuzda enflasyon aylık %0,58, yıllık %11,76 arttı Mert Hakan'ın 10 milyon TL imza parası aldığının iddia edilmesi, F.Bahçe'nin transfer hamlelerini zora soktu Şehit Esma Çevik'in babasının "Katil yakalansın" duası kabul oldu Ambulansa alınmayan genç adam acil servisi birbirine kattı, "Dikkat çekmek için yaptım" dedi Kasımpaşa, 3 büyüklerin peşine düştüğü Bernard Mensah ile anlaşma sağladı Korkutan görüntü! Irak'ta tonlarca balık telef oldu Havale ücreti kurnazlığı! Tüketici derneği başkanı bankaların foyasını ortaya çıkardı Rapor Erdoğan'a sunuldu! Otel, AVM, şirket ve hastane isimlerindeki İngilizce kelimeler ayıklanacak Ünlü sunucu, oğlunun gözü önünde kendisine tecavüz etmeye çalışan kişinin şiddetine maruz kaldı