Ressamın Heykel Yolculuğu - Son Dakika

Ressamın Heykel Yolculuğu

11.03.2017 13:03
Ressamın Heykel Yolculuğu, System.String[]

Çankaya Belediyesi Heykel Atölyesi, güzel sanatlarla yeni tanışan kursiyerlerin çamurdan sanat yolculuğuna eşlik ederken bir de ressam ağırlıyor.

Çankaya Belediyesi Heykel Atölyesi, güzel sanatlarla yeni tanışan kursiyerlerin çamurdan sanat yolculuğuna eşlik ederken bir de ressam ağırlıyor.

Daha çok yaptığı portrelerle tanınan, bugüne kadar 11 kişisel ve 52 karma sergide yer alan Ressam İzzet Gül şimdi de heykeltıraş olma yolunda ilerliyor. Çankaya Belediyesi Heykel Atölyesi'ne devam etmesinin kendisine büyük yararlar sağladığını belirten Gül, "Kullanılan aletlerin çeşitliliği, anatomi eğitiminin ayrıntısı beni çok geliştirdi. İki boyutlu resim sanatının ardından üç boyutlu heykelle uğraşmak sanat anlayışıma da yeni bir ufuk açtı" dedi. Ressam Gül de diğer kursiyerlerle birlikte yılsonu sergisine hazırlanıyor.

Hayallerindeki heykeli yapıyorlar

Çankaya Belediyesi Maltepe Yerleşkesi'nde bulunan Heykel Atölyesi, kursiyerleriyle sanat yolculuğuna çıkıyor. Heykeltıraş Deniz Gül'ün eğitim verdiği atölyeye devam eden 60 öğrenci, temel sanat eğitimi kapsamında, desen dersleri, modelaj, kalıp alma teknikleri gibi dersler alıyor. Eğitimini tamamlayan kursiyerler, kil ve ahşap kullanarak hayallerindeki heykelleri yapıyor. - ANKARA

Ressamın Heykel Yolculuğu
Ressamın Heykel Yolculuğu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ressamın Heykel Yolculuğu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Diagne'nin golüyle Galatasaray, Fatih Terim yönetimindeki 1000. golünü attı Koronavirüs vakalarının yüzde 100 arttığı Antalya'da, 65 yaş üstü ve 20 yaş altının ulaşım kartları kullanıma kapatılıyor Ankara'dan Atina'ya Doğu Akdeniz yanıtı: Hiçbir yaptırım taviz vermemize neden olmayacak Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Türk Telekom'da ilk gol geldi! Golcü isim, nefis bir şutla topu ağlara gönderdi Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü