Reuters: İran, Irak Başbakanı Abdulmehdi'nin devrilmesini önlemek için devreye girdi - Son Dakika

Reuters: İran, Irak Başbakanı Abdulmehdi'nin devrilmesini önlemek için devreye girdi

01.11.2019 15:54
Reuters: İran, Irak Başbakanı Abdulmehdi'nin devrilmesini önlemek için devreye girdi, System.String[]

Reuters haber ajansının beş kaynağa dayandırdığı özel haberine göre, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, Şii siyasetini temsil eden Irak Ulusal İttifakı'nın lideri Hadi el Amiri ile gizli bir toplantıda bir araya geldi ve Şii liderden başbakanın arkasında durmasını istedi.

Irak'ta haftalardır süren ayaklanmalar nedeniyle istifaya çağrılan Başbakan Adil Abdulmehdi'nin görevde kalması için İran'ın devreye girdiği öne sürüldü.

Reuters haber ajansının beş kaynağa dayandırdığı özel haberine göre İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, Şii siyasetini temsil eden Irak Ulusal İttifakı'nın lideri Hadi el Amiri ile gizli bir toplantıda bir araya geldi ve Şii liderden Abdulmehdi'nin arkasında durmasını istedi.

Reuters: İran, Irak Başbakanı Abdulmehdi'nin devrilmesini önlemek için devreye girdi

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Reuters: İran, Irak Başbakanı Abdulmehdi'nin devrilmesini önlemek için devreye girdi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Melanie Trump, Beyaz Saray'a böyle veda etti: First Lady'niz olmak en büyük onurdu Çin devlet medyası Trump'ın gidişini memnuniyetle karşıladı: Çok şükür gittin Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Ali Koç ayrımcılık yapıyor, TFF buna ne diyecek? Beyaz Saray'a veda eden Melania Trump'ın simsiyah giyinmesi dikkat çekti Son dakika! Donald Trump, başkanlığının bitmesine saatler kala Beyaz Saray'a veda etti Sıla'dan boşanan Hazer Amani koluna yaptırdığı manidar dövmeyle dikkat çekti Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı