Reyhanlı'da 22 Bin Kayıtlı Suriyeli Var - Son Dakika

Reyhanlı'da 22 Bin Kayıtlı Suriyeli Var

14.11.2013 17:44
Reyhanlı'da 22 Bin Kayıtlı Suriyeli Var, System.String[]

Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü Polis Lokalinde gerçekleşen "Huzur" toplantısı yapıldı.

Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü Polis Lokalinde gerçekleşen "Huzur" toplantısı yapıldı. Toplantıya, Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan, Mdr Yrd. Mehmet Kar, Emniyet Amiri Yusuf Orçan ve ilçedeki mahalle muhtarları katıldı.

Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü ve muhtarlar arasında huzur toplantısı yapıldı.

Toplantıda açıklama yapan Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan, Suriye'deki yaşanan iç savaştan birinci derecede ilçemizin etkilendiğini, Reyhanlı ilçesinde 22 bin kayıtlı Suriyeli sığınmacının olduğunu, ilçede adaptasyon sürecinde yaşanan aksaklıklar için ise emniyet olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Reyhanlı patlamalarından sonra ilçemizdeki vatandaşlarımızın sağduyu davranışlarının önemli olduğunu aktaran Uzundurukan, her hafta farklı mahallelerde huzur toplantılarının yapılacağını söyledi.

Reyhanlı'da çalışmaları süren mobese kameralarının üstlenici firma tarafından kısa sürede biteceğini ifade eden Uzundurukan, ilçemizde 9 bin kayıtlı motosiklet var, günde yaklaşık 15 motosiklete el konulduğunu ve denetimlerin artacağını belirtti.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin okul, internet cafe ve parklarda çocukların uyuşturucu başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve korunması için çalışmalar yürütüldüğünü vurgulayan Uzundurukan, uyuşturucu ile ilgili olarak aileleri bilgilendirmek için ev ziyaretleri yapılacağı söyledi.

Sadece polis olarak değil ilçemizdeki vatandaşların da üzerlerine düşen görevleri olduğunu belirten Uzundurukan, ilçede şüpheli araç görülmesi durumda beklemeden 155 Polis imdat hattının aranması gerektiğini söyledi. - HATAY

Reyhanlı'da 22 Bin Kayıtlı Suriyeli Var
Reyhanlı'da 22 Bin Kayıtlı Suriyeli Var

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Reyhanlı'da 22 Bin Kayıtlı Suriyeli Var - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Kayserispor'u konuk ediyor! Erol Bulut'tan yeni transfer sürprizi Çaykur Rizespor ile sözleşme imzalayan Sumudica'nın Galatasaray sözleri şaşırttı Deprem konutları teslim töreninde alandaki vatandaşların iç içe olması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rahatsız etti Son Dakika! İçişleri Bakanı Soylu'nun annesine hakaret eden şüpheli hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı maaş KAP'a bildirildi Dur durak bilmiyor! Ireland Baldwin kasığındaki dövmeyi göstermek için pijamasını aşağı indirdi Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı