Son Dakika Haberleri: Zarrab'ın 58 Milyon Dolarlık Uçağına El Konuldu, Bodrum'daki Lüks Yatı İçin de İşlem Başlatıldı

Zarrab'ın 58 Milyon Dolarlık Uçağına El Konuldu, Bodrum'daki Lüks Yatı İçin de İşlem Başlatıldı

12 ay önce

ABD'deki dava sonrası Türkiye'deki tüm varlıklarına el konulan Reza Zarrab'ın 58 milyon dolarlık uçağına el konuldu, Ebru Gündeş'e hediye ettiği 7 milyon euroluk lüks yatı için de işlem başlatıldı.

Reza Zarrab'ın sahip olduğu ARE Havacılık şirketine ait iş jetine İstanbul Atatürk Havalimanı'nda el konuldu. MNG Jet hangarında bulunan Challenger 300 tipi uçağın en son 30 Kasım 2017 tarihinde uçtuğu belirtildi.

58 MİLYON DOLARLIK UÇAĞA EL KONULDU

Halen ABD'de yargılanan Zarrab'ın tüm şirketlerine 1 Aralık'ta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında el koyma kararı alınmıştı. Karardan 7 gün sonra yetkililer Atatürk Havalimanı Genel Apronu'ndaki MNG Jet'e ait hangara geldi. 58 milyon dolarlık uçağa el konuldu.
7 MİLYON EUROLUK YATI İÇİN DE İŞLEM BAŞLATILDI

ABD'nin New York kentinde süren davada tanık olarak ifade veren ve Türkiye'deki tüm varlıklarına el konulan Reza Zarrab'ın Bodrum'da bulunan yelkenli lüks yatıyla ilgilide işlem başlatıldığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Reza Zarrab'ın Türkiye'deki tüm mal varlığına el konuldu. Zarrab'ın Bodrum'da bulunan Malta bayraklı 7 milyon Euro değerindeki lüks teknesi içinde işlem başlatıldığı öğrenildi.


1,5 YILDIR TERSANE BEKLEYEN YATA EL KONULACAK

Yaklaşık 1.5 yıldır tersanede bekleyen lüks yat ile ilgili Ankara ile resmi yazışma yapıldığı bildirildi. Bodrum Liman Başkanlığına yazının ulaşmasının ardından "60 years" isimli lüks yata da el konulacağı öğrenildi.

ÜZERİ BRANDA İLE KAPATILDI, DENİZE İNDİRİLMESİ YASAKLANDI

Tersanede bekletilen yatın üzerine büyük branda çekilerek kapatılması ise dikkatlerden kaçmadı. Yetkililerden edinilen bilgiye göre ise Tersane yetkililerine yatın denize indirilmemesi için talimat verildiği öğrenildi.


Karısına Bedelli Askerlik Kredisi Çektirip Evi Terk Etti Kanada Başbakanı: Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Ses Kayıtlarını Dinledik

Karslı Esnafa Ait Aracın Plakasını Gören, Durdurup Fotoğraf Çektiriyor