Son Dakika Haberleri: New York Sokaklarında Koltuk Değnekleriyle Yürüyen Kişi Reza Zarrab mı?

New York Sokaklarında Koltuk Değnekleriyle Yürüyen Kişi Reza Zarrab mı?

9 ay önce

New York'ta koltuk değnekleriyle yürüyen kişinin Hakan Atilla davasında mahkemede şahitlik yapan Reza Zarrab'a ait olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Reza Zarrab'ın, New York'taki Hakan Atilla davasında mahkemede şahitlik yaptıktan sonra ilk kez, New York sokaklarında koltuk değnekleriyle görüntülendiği iddia edildi.

ABD'de, Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın yargılandığı davada, Zarrab New York'ta "tutuklu tanık" statüsüne alındı. Zarrab, "tutuklu tanık" olarak ABD Federal Cezaevleri Bürosu'nun "tutuklu ekiplerinin" gözetimi altında.

DİĞER HÜKÜMLÜLERLE TUTULMUYOR

ABD'deki uygulama çerçevesinde "tanıklık" yapacak olan tutuklular, can güvenliklerinin korunması adına ABD Federal Cezaevleri Bürosu'na bağlı hapishanelerde diğer tutuklu ve hükümlülerle birlikte tutulmuyorlar. "Tutuklu tanıklar", Cezaevi bürosu gözetiminde, adresi açıklanmayan evlerde, farklı isimlerde ikamet ettiriliyorlar. Tutuklu tanıklar, mahkemeye verecekleri ifadeler sona erinceye ya da can güvenliklerine yönelik tehlikenin ortadan kalktığına inanılınca, cezalarının geri kalanını çekmek üzere, yine yeni kimlikler altında, normal hapishanelere gönderiliyorlar.

İşte gündeme bomba gibi düşen o kare....

İFADE VERMEYE DEVAM EDİYOR

"Tutuklu tanık" statüsünden yararlanan Zarrab da, kaldığı adresi açıklanmayan güvenli evden, ABD Federal Cezaevleri Bürosu güvenlik görevlileri tarafından ihtiyaç olduğunda, ifadesi alınmak üzere ilgili savcılığa getiriliyor. New York'ta mahkeme yakınlarında çekilen bu fotoğrafta da Zarrab'ın yanında bir güvenlik görevlisi yer alıyor. Zarrab'ın ise koltuk değnekleri ile yürüdüğü görülüyor.

İFADE VERİRKEN SAĞLIK DURUMU İYİYDİ

Zarrab, Aralık ayında New York Güney Bölge Federal Bölge Mahkemesi'nde yaklaşık bir hafta boyunca Hakan Atilla aleyhine tanıklık etmişti.

Zarrab, kamuoyuna açık yapılan mahkemede ifade verirken son derece sağlıklı idi. (Kaynak: Sözcü)
Bakan Müjdeyi Verdi! Nöbetçi Noter Uygulaması Başlıyor Gözaltına Alın Genç Kızın, Polisin Tacizine Uğradığı İddiasına AK Parti'den İlk Yorum Geldi

Ünlü Futbolcu Emre Mor, Fotoğraflarını Beğenen Güzel Kadına Araba Hediye Etti