RG-Şubat'ta 671 teşvik belgesi verildi, 31 belge iptal edildi - Son Dakika

RG-Şubat'ta 671 teşvik belgesi verildi, 31 belge iptal edildi

22.04.2020 11:33
RG-Şubat'ta 671 teşvik belgesi verildi, 31 belge iptal edildi, System.String[]

Toplam 671 kurum ve kuruluşa, Şubat ayında çeşitli vergi istisna ve indirimleri ile sigorta primi desteklerini içeren 12.64 milyar lira yatırım tutarlı teşvik belgesi verilirken, toplam 550.9 milyon lira yatırım tutarlı 31 belge iptal edildi.

Toplam 671 kurum ve kuruluşa, Şubat ayında çeşitli vergi istisna ve indirimleri ile sigorta primi desteklerini içeren 12.64 milyar lira yatırım tutarlı teşvik belgesi verilirken, toplam 550.9 milyon lira yatırım tutarlı 31 belge iptal edildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Şubat ayı yatırım teşvik belgelerine ilişkin tebliğ eki listeye göre, bu kapsamda ithal edilecek makine ve teçhizat tutarı 862 milyon dolar olarak belirlendi. Teşvik belgeleri kapsamında 22,071 kişilik istihdam öngörülüyor.

Listeye göre, Türkiye Petrolleri AŞ'ye (Tüpraş), Kırıkkale merkezli toplam 1.26 milyar lira yatırım bedelli ve 1.06 milyon ton/yıl jet yakıtı, 748,097 ton/yıl fuel-oil, 1.04 ton/yıl petrol bitümü ve petrol yağlarının diğer atıkları ile çeşitli petrol gazları üretim kapasiteli tevsi ve modernizasyon yatırım için teşvik belgesi verildi. Bu kapsamında ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da 433 milyon lira yatırım bedelli, 13 kilometre uzunluğunda metro şehir içi yolcu taşımacılığı yatırımı için teşvik belgesi aldı.

Aynı gazetede yayımlanan, Şubat ayında tamamlama vizeleri yapılan yatırım teşvik belgeleri listesine göre bu ayda tamamlama vizesi alan 311 kurum, kuruluş ve firmanın sabit yatırım tutarı 5.5 milyar lira, ithal edilen makine ve teçhizat tutarı 1.08 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu kapsamda istihdam sayısı ise 13,128 olarak belirlendi.


Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi RG-Şubat'ta 671 teşvik belgesi verildi, 31 belge iptal edildi - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti