Ripple/garlinghouse: Ripple Bitcoin'e Göre Daha Ölçülebilir - Son Dakika

Ripple/garlinghouse: Ripple Bitcoin'e Göre Daha Ölçülebilir

25.01.2019 12:18
Ripple/garlinghouse: Ripple Bitcoin'e Göre Daha Ölçülebilir, System.String[]

– Blockchain platformu Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Ripple'in Bitcoin'den daha ölçülebilir olduğunu söyledi.

– Blockchain platformu Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Ripple'in Bitcoin'den daha ölçülebilir olduğunu söyledi.

İsviçre'nin Davos kentinde bu yıl 49'uncusu düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nda yatırım şirketi BCG Digital Ventures kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Schumacher ve teknoloji yatırım şirketi Silver Lake Partners ortak kurucusu Glenn Hutchins'in de katıldığı ve Schumacher'in Bitcoin'in fiyatının sıfıra ineceği öngörüsüne ilişkin yapılan konuşmada Garlinghouse, kripto para birimlerinin kullanıcıya fayda sağladığı takdirde değer kazandığını söyledi.

Schumacher, "altın standart" olarak görülen ve kısa bir sürede oldukça yaygınlaşan Bitcoin'in değerinin sıfıra ineceğini söyledi. Bitcoin madenciliğinin çevreye verdiği olumsuz etkiler sebebiyle Bitcoin'in kripto para birimlerinin geleceği olamayacağını belirten Schumacher, Bitcoin'in dünyadaki karbondioksit kirliliğinin yüzde 20'sinden sorumlu olduğunu ileri sürdü ve bu durumun Bitcoin'in geleceğine zarar verdiğini belirtti.

Schumacher'in açıklamalarının ardından Glenn Hutchins, Bitcoin teknolojisinin gelecekte kripto para birimlerini depolamada kullanılabileceğini çünkü söz konusu teknolojinin en güvenli kripto para birimleri ağına sahip olduğunu söyledi.

Hutchins ve Schumacher açıklamalarına ters olarak Garlinghouse, bir kripto para biriminin kullanıcıya sunduğu faydayla değer kazandığına dikkat çekerken, çalışma ispatlarında (proof-of-work) son zamanlarda oluşan sorunlara rağmen Bitcoin'in sıfıra inmesinin pek olası olmadığını söyledi.

Garlinghouse Bitcoin açıklamalarının yanında Ripple'a da değinirken, Bitcoin teknolojisinin en yaygın sorunlarından biri olan ölçülebilirlik konusunda Ripple'ın daha başarılı olduğunu ve Ripple üzerinden yapılan işlemlerin Bitcoin'e göre daha hızlı ve daha ucuz olduğunu savundu. - İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Ripple/garlinghouse: Ripple Bitcoin'e Göre Daha Ölçülebilir - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir