RİZE ADRENALİN TUTKUNLARININ YENİ GÖZDESİ 'İNSAN SAPANI? - Son Dakika

RİZE ADRENALİN TUTKUNLARININ YENİ GÖZDESİ 'İNSAN SAPANI?

RİZE'nin Ardeşen ilçesinde adrenalin tutkunları 'İnsan Sapanı' ismi verilen ve fırlatıldığında saniyede 100 kilometreyi bulan hıza ulaştıran mekanizmayla heyecan yaşıyor.

RİZE'nin Ardeşen ilçesinde adrenalin tutkunları 'İnsan Sapanı' ismi verilen ve fırlatıldığında saniyede 100 kilometreyi bulan hıza ulaştıran mekanizmayla heyecan yaşıyor.

Ardeşen- Çamlıhemşin ilçeleri arasndaki Fırtına Vadisi, tatilcileri ağırlıyor. Vadide kurulan ve İnsan Sapanı' adı verilen özel platformun arasına lastiklerle oluşturulan düzeneğe emniyet kemerleri ile bağlananlar ATV araç ile geriye doğru çekilerek fırlatılıyor. 25 metre fırlatılan ve saniyede 100 kilometreyi bulan hıza ulaşanlar, adrenalin yaşıyor.

'KAZ UÇAYİ, LAZ UÇURAYİ'

İşletmeci Engin Altıparmak, İnsan Sapanı adını verdikleri mekanizma ile misafirlere adrenalin dolu bir an yaşattıklarını belirterek "Fırtına deresinde alternatif sektörlere bakarken bir gün internette böyle bir sistem gördüm. Daha çok yurt dışında yapılan ve adrenalin tutkunların tercih ettiği bir şey olduğunu öğrendim. Bu sistemi yöremizde kurma kararı aldım. Sistem için gerekli tüm malzemeleri lisanslı ve sertifikalı ürünleri kullanarak bunu yaptım. Bölgede tek olan bu sistem adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi oldu. Sisteme 'kaz uçayi, Laz uçurayi' sloganını koyduk" dedi.

'BÖYLE BİR ŞEY DAHA ÖNCE YAŞAMADIM'

İnsan sapanına binen Dilan Akkaya, "İlk bindiğimde çok korkuyordum. Birazda tedirgindim. En fazla ne olabilir diye kendimi sakinleştirdim. Bindikten sonra böyle bir şey daha önce yaşamadım. Çok keyifli bir anda ne oluyor anlamıyorsunuz. Bir kere daha binmeyi düşünüyorum" diye konuştu.

Eşinin ısrarı üzerine insan sapanına binen Hakan Akkaya da "Korkarak bindim ama bir kere daha binerim. Böyle zevkli bir şey olduğunu bilseydim daha önce gelir yapardım. Çok kısa sürüyor ama adrenalin dolu bir şey bu. Ben keyifle bindim. Keşke birazcık daha uzun sürseydi?? dedi.

RİZE ADRENALİN TUTKUNLARININ YENİ GÖZDESİ 'İNSAN SAPANI?

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hakkari Yüksekova'da bir araç uçuruma yuvarlandı: 6 ölü, 1 yaralı Muharrem İnce'den iddialı çıkış: 4-5 ayda birinci parti olacak bir hareket yaratılabilir Antalya'da çaya düşen kız çocuğu ve onu kurtarmaya çalışan babası boğularak can verdi Evrim Keklik'ten "Survivor All Star'a katılır mısın?" sorusuna tek kelimelik yanıt Eşini başka bir erkekle yakaladığı iddia edilen Ilicic, paylaştığı fotoğrafla çıkan haberleri yalanladı Türkiye'den ABD'nin Suriye'de terör örgütüyle petrol anlaşması yapmasına sert tepki: Asla kabul edilemez Kanser ve tümör hücrelerini yenen urmu dut pekmezinin kilosu altınla yarışıyor Yeğeniyle pozlarını paylaşan Hande Erçel, tişörtünün fiyatıyla herkesi şaşkına çevirdi Günün iddiası: Şeyma Subaşı'nın model arkadaşı, Türkiye'de güvenlik görevlilerin saldırısına uğradı Pes dedirten görüntü! Sahilden kovulan vatandaşlar, refüjde mangal yaptı Yagıtay'dan emsal karar: İşçi hakkında gizlice toplanan bilgiler haklı fesih nedeni sayılmaz Karısının kaçtığı adamı sokak ortasında gözünü kırpmadan öldürdü Veyis Ateş'in programında canlı yayında yine ses duyuldu Bakan Koca'nın dikkat çektiği kentte, bir günde 2 bin 913 kişiye korona cezası kesildi Mısır tezgahına el konulan seyyar satıcı üzerine benzin döküp kendini yaktı