Rize'de, 'Cumhur İttifakı' Adayı, Türkiye'de En Yüksek Oyu Aldı - Son Dakika

Rize'de, 'Cumhur İttifakı' Adayı, Türkiye'de En Yüksek Oyu Aldı

01.04.2019 19:13
Rize'de, 'Cumhur İttifakı' Adayı, Türkiye'de En Yüksek Oyu Aldı, System.String[]

RİZE'de, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlarına göre, 'cumhur ittifakı' adayı Rahmi Metin yüzde 72.71'lik oy oranı ile Türkiye'de en çok oy alan il belediye başkan adayı oldu.

RİZE'de, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlarına göre, 'cumhur ittifakı' adayı Rahmi Metin yüzde 72.71'lik oy oranı ile Türkiye'de en çok oy alan il belediye başkan adayı oldu. AK Parti Rize'de 4 ilçe belediyesini kaybederken, MHP 3, CHP'de 1 belediye aldı.

Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'de AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu 'cumhur ittifakı'nın AK Partili adayı Rahmi Metin, yüzde 72.71'lik oy oranı ile Türkiye'de en çok oy alan il belediye başkan adayı oldu. Erdoğan'ın ilçesi Güneysu'da ise AK Partili Rıfat Özer, yüzde 84.34 oy oranı ile Türkiye'de en yüksek oy alan ilçe belediye başkan adayı oldu.

AK PARTİ 4 İLÇEYİ KAYBETTİ

AK Parti, her seçimde Türkiye'de en yüksek oy aldığı Rize'de bu yerel seçimlerde 4 ilçe belediye başkanlığını kaybetti. Derepazarı'nda MHP'li Selim Metin, Çayeli'nde MHP'li İsmail Hakkı Çiftçi, İkizdere'de MHP'li Hakan Karagöz ile Fındıklı'da CHP'li Ercüment Şahin Çervatoğlu kazandı.

AK Parti, kaybedilen belediyeler nedeniyle Rize'de 3 Kasım 2002'den sonra ilk kez kutlama yapamadı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, Rize'de kazanan parti ve belediye başkanları şöyle:

AK Parti

Rize: Rahmi Metin

Ardeşen: Avni Kahya

Çamlıhemşin:  Osman Haşimoğlu

Güneysu: Rıfat Özer

Hemşin: Halim Kazım Bekar

İyidere: Saffet Mete

Kalkandere: Kenan Yıldırım

Pazar: Ahmet Basa

MHP:

Derepazarı: Selim Metin

İkizdere: Hakan Karagöz

Çayeli: İsmail Hakkı Çiftçi

CHP:

Fındıklı: Ercüment Şahin Çevratoğlu

- Rize

Rize'de, 'Cumhur İttifakı' Adayı, Türkiye'de En Yüksek Oyu Aldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Rize'de, 'Cumhur İttifakı' Adayı, Türkiye'de En Yüksek Oyu Aldı - Son Dakika


Son Dakika

Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi ABD bu kareyi konuşuyor! Melania Trump'ın seçimi veda gününe damga vurdu 220 gün sonra sahalara dönen Muslera'ya Arda Turan'dan büyük jest Meteoroloji'den 11 kentimize kar yağışı uyarısı! Çığ tehlikesine dikkat Bir çocuk babası adam, evinde soğuktan donarak öldü Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş