Rize'de Kar İçin Sağlık Önlemleri Alındı - Son Dakika

Rize'de Kar İçin Sağlık Önlemleri Alındı

18.01.2012 16:00
Rize'de Kar İçin Sağlık Önlemleri Alındı, System.String[]

Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, kar nedeniyle hastaların mağdur olmaması için gerekli önlemleri aldıklarını bildirdi.

Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, kar nedeniyle hastaların mağdur olmaması için gerekli önlemleri aldıklarını bildirdi.

Tepe, yaptığı yazılı açıklamada, kentte kış mevsiminde kar yağışı nedeniyle bazı köylere ulaşmakta güçlük çekilebildiğini belirtti. Bu bölgelerde yaşayan kronik hastalar, yaşlı hastalar, gebeler ve acil hastalara ulaşmak için müdürlüklerinin önceden tedbir aldığını vurgulayan Tepe, şunları kaydetti: "Diyaliz hastalarının adres ve telefonları alınmış, doğumuna 4 haftadan az kalan gebe kadınlarımız misafir anne projesi kapsamında tespit edilmiştir. Bu vatandaşlarımız arzu etmeleri halinde il merkezinde misafirhanelerde ücretsiz olarak kar engeli normale dönene kadar ağırlanacaklardır. Kronik ve yaşlı hastalarımız yollarının kapanmasından dolayı endişeye kapılmasınlar. Ekiplerimiz mutlaka kar engeli zaman kaybettirse dahi kendilerine ulaşacaklardır. Bu amaçla başta kar ambulanslarımız ve UMKE ekiplerimiz olmak üzere ilgili birimlerimizin tümü aktif olarak çalışmaktadır."

Tepe, vatandaşların acil bir durumda 112 çağrı merkezini aramaları gerektiğini vurgulayarak, "Tam donanımlı paletli kar ambulanslarımız, UMKE ekibimiz 24 saat kesintisiz hizmette olacaktır. Kış şartlarının hastalarımızın mağduriyetine neden olmaması için gereken çalışmalar hassasiyetle yürütülmektedir." bilgisini verdi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Rize'de Kar İçin Sağlık Önlemleri Alındı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret