Son Dakika Haberleri: Rize'de Kültür Merkezinde 700'ün Üzerinde Faaliyet Yapıldı

Rize'de Kültür Merkezinde 700'ün Üzerinde Faaliyet Yapıldı

7 yıl önce

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Hocaoğlu, ildeki İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde yılda 700'ü aşkın faaliyet yapıldığını söyledi.

Rize'de Kültür Merkezinde 700'ün Üzerinde Faaliyet Yapıldı, System.String[]
Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Hocaoğlu, ildeki İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde yılda 700'ü aşkın faaliyet yapıldığını söyledi.

Hocaoğlu, yaptığı açıklamada, 2007 yılında açılan Kültür Merkezi'nde 5 yılı geride bıraktıklarını belirterek, "Kentimizdeki kültürel, sanatsal hemen tüm faaliyetler merkezimizde yapılıyor. Konferans, panel, tiyatro etkinlikleri düzenliyoruz. Günde ortalama 2 faaliyete ev sahipliği yapıyoruz. Kültür merkezimiz ilin kültürel, sanatsal ve sosyal gelişiminde önemli rol üstlendi." dedi.

Geçen yıl CNBC'nin yaptığı bir ankette Rize'nin yaşanabilir kentler kategorisinde 10. sırada yer aldığını, bu ankette kültür sanat faaliyetlerinin baz alındığını ifade eden Hocaoğlu, "Kültür merkezimizde 40 civarında resim, gitar, bağlama, tiyatro gibi alanlarda kurslar düzenleniyor. Yaklaşık 2 bin kişi, bu kurslara katılıyor. Kültür merkezimiz, bu kurslarla sanatsal faaliyetlerde de kursiyerlerine çalışma imkanları sunuyor." diye belirtti.MHP, 152 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı Osmaniye'de Cinnet Getiren Adam, Eşini ve Oğlunu Öldürdü, 2 Çocuğunu da Yaraladı

Acun Ilıcalı, Ünlü Oyuncu Serenay Sarıkaya'dan Gözlerini Alamadı!