Rize'de, Robotik Kemoterapi Cihazı Hizmet Vermeye Başladı - Son Dakika

Rize'de, Robotik Kemoterapi Cihazı Hizmet Vermeye Başladı

15.08.2013 13:58
Rize'de, Robotik Kemoterapi Cihazı Hizmet Vermeye Başladı

Rize İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Sünbül: "Karadeniz'de bir ilk gerçekleştirerek Robotik Kemoterapi Cihazı Onkoloji Merkezi'nde kanser hastalarına hizmet vermeye başladı"

Rize İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Şafak Sünbül, Karadeniz'de bir ilk gerçekleştirerek Robotik Kemoterapi Cihazı Onkoloji Merkezi'nde kanser hastalarına hizmet vermeye başladığını söyledi.

Sünbül, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rize'ye Robotik Kemoterapi Cihazı kazandırdıklarını, cihaz sayesinde komşu illere de hizmet vereceklerini belirtti.

Rize'deki kanser hastalarının artık il dışına gönderilmeyeceğini ifade eden Sünbül, şöyle devam etti:

"Kemoterapi gören hastalarımız tedavi edilmesi gereken bir hastalık grubunu oluşturuyor. Burada uyguladığımız tedaviler onkoloji tedavisinde önemli yer tutmaktadır. Bugüne kadar kemoterapi ilaçlarımız elle hazırlanıyordu ve hastalarımıza bu şekilde hazırlanarak veriliyordu. Biz de tabi teknoloji geliştikçe bu teknolojiyi ilimize kazandırmaya, hastalarımıza verdiğimiz ilaç dozlarını daha hassas şekilde hazırlamak için bu kemoterapi ünitesini aldık. Gerçekten artık dozları miligram cinsinden belki daha da düşük ağırlıklarda hazırlayarak hastalarımıza ihtiyacı olan ilaçları vermeye başladık." - Rize

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Rize'de, Robotik Kemoterapi Cihazı Hizmet Vermeye Başladı - Son Dakika


Advertisement