Rize'de Taksi Parkı - Son Dakika

Rize'de Taksi Parkı

03.01.2012 09:40
Rize'de Taksi Parkı, System.String[]

Rize'de ticari taksiler için yaptırılan yer altı otoparkının bir ay içerisinde açılacağı bildirildi.

Rize'de ticari taksiler için yaptırılan yer altı otoparkının bir ay içerisinde açılacağı bildirildi.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, yaptığı yazılı açıklamada, Çarşı Mahallesinde ihale yöntemiyle yaptırılan Yer Altı Taksi Parkının bir ay içerisinde tamamlanmasını planladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Projenin kurulum alanı bin 100 metrekare olarak planlandı. Yapımında 5 bin metreküp kazı ve nakliye, 600 metre fore kazık, bin 400 metreküp beton, 70 ton demir, 2 bin 600 metrekare çift katlı izolasyon kullanıldı. İşin maliyeti 550 bin lira civarındadır. Otoparkın üst kısmı mevcut belediye parkıyla birleştirilerek, daha kullanışlı ve modern bir duruma getirilecektir. İçerisinde ki bekleme yeri, ihtiyaç odaları, pompaların montajı gibi imalatların yapımının ardından bir ay içerisinde parkın tamamlanmasını planlıyoruz."

Bakırcı, proje sayesinde şehir trafiğinin belirli ölçüde rahatlatılmasının hedeflendiğini bildirdi.

- RİZE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Rize'de Taksi Parkı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Adı Galatasaray'la anılan İrfan Can Kahveci, Fatih Terim'i takibe aldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte 8 adımda koronavirüs aşısıyla ilgili tüm merak edilenler Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu