RİZE YAYLALARINA MAYIS'TA KAR YAĞDI - Son Dakika

RİZE YAYLALARINA MAYIS'TA KAR YAĞDI

26.05.2022 10:31

RİZE'nin Çamlıhemşin ilçesinin yüksek kesimlerindeki yaylalar, kar yağışıyla beyaza büründü.

RİZE'nin Çamlıhemşin ilçesinin yüksek kesimlerindeki yaylalar, kar yağışıyla beyaza büründü. Yaylaya göç edenler, mayıs ayı sonunda yağan karı 'sürpriz' olarak nitelendirdi.

Kentte hava sıcaklığının aniden düşmesiyle yüksek kesimlerdeki yaylalar, yağan karla beyaza büründü. İlçenin 2263 rakımlı Yukarı Kavrun Yaylası ve Kaçkar Dağları, beyaz örtüyle kaplandı. Yeşilin beyazla kaplandığı yüksek kesimli yaylalarda da kar aralıklarla etkili oldu. Hayvanlarını alıp yaylaya göç eden yaylacılar, mayıs ayı sonunda yağan karla şaşkınlık yaşadıklarını belirtti.

Yayladaki Halit Mugtuoğlu, Galiba bu sene yaz gelmeyecek. Geçen yıl mayısın 15'lerine geldiğimizde gerçek bir yaz yaşamıştık ama bu yıl hala kış yaşıyoruz. Hayvanlarımı aldım yaylaya çıktım. Fazladan yem yok. Doğada ne bulurlarsa onu yiyecekler dedi.

Ahmet Kanber de 3 gün önce geldik, geldiğimiz gün hava çok güzeldi. Ancak 2 gündür kar yağıyor. Yaz beklerken kış sürprizi yaşıyoruz diye konuştu.

YORUMLAR
500
Kumluca'da 'Kırkmuar Yaylası Şenlikleri' Başladı Kumluca'da 'Kırkmuar Yaylası Şenlikleri' Başladı Pervari Yaylalarında Çobanlık Yapan Ressam: 'İleride İstediğim Tek Şey, Dünyaca Ünlü Tablo Yapmak' Pervari Yaylalarında Çobanlık Yapan Ressam: 'İleride İstediğim Tek Şey, Dünyaca Ünlü Tablo Yapmak' Son dakika haber | Kars'ta 'anne-oğul' cinayeti zanlısına ceza yağdı Son dakika haber | Kars'ta 'anne-oğul' cinayeti zanlısına ceza yağdı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel RİZE YAYLALARINA MAYIS'TA KAR YAĞDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement