Rize'de, Yerli Malı ve Tutum Haftası Kapsamında Etkinlik Düzenlendi - Son Dakika

Rize'de, Yerli Malı ve Tutum Haftası Kapsamında Etkinlik Düzenlendi

28.12.2017 17:22
Rize'de, Yerli Malı ve Tutum Haftası Kapsamında Etkinlik Düzenlendi, System.String[]

Rize'de her yıl kutlanan Yerli Malı ve Tutum Haftası kapsamında, Hacere Usta Anaokulu tarafından ülkemizin yedi bölgesinin yerel tatları ve ürünlerinin sergilendiği 'Minik Ellerle Yedi Bölge, Hepsi Birlikte Türkiye' adı altında bir etkinlik düzenlendi.

Rize'de her yıl kutlanan Yerli Malı ve Tutum Haftası kapsamında, Hacere Usta Anaokulu tarafından ülkemizin yedi bölgesinin yerel tatları ve ürünlerinin sergilendiği 'Minik Ellerle Yedi Bölge, Hepsi Birlikte Türkiye' adı altında bir etkinlik düzenlendi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi fuaye alanında gerçekleştirilen etkinliğin açılışını üniversitenin RTEÜ Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Ali Bilgin, Genel Sekreter Adnan Er yaptı. Bir hafta boyunca açık kalacak olan sergiye bir çok davetli aileler ve öğrenciler katıldı. 3 ile 5 yaşındaki çocukların hazırlamış oldukları yedi bölgenin kendine has ürünlere ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

ÖĞRENCİLER ANLATTI

Minik öğrenciler, gelen misafirleri bölge stantlarında karşıladılar. Karadeniz bölgesinden çay, fındık, mısır ekmeği, Marmara'nın kaleleri, İstanbul Boğaz Köprüsü, Ege'nin zeytin yağı, Doğu yemek çeşitleri, İç Anadolu'nun buğdayı, Akdeniz'in kaleleri gibi bir çok tarihi ve kültürel öğelerin sergilendiği etkinlikte, anaokulu öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Karadeniz bölgesinin yerel ve kültürel zenginliklerini katılımcılara anlattı.

'PROJE KAPSAMINDA KUTLAMAYI AMAÇLADIK'

Hacere Usta Anaokulu Müdürü Pınar Er, bu yıl okul öğrencileri ile yerli malı haftasını bir proje kapsamında kutlamayı amaçladıklarını belirterek, Projemizin ismini 'Yöre Yöre Minik Eller' diye belirledik. Sınıfları bölgelere ayırdık. Her sınıf başka bir bölge için çalışmaya başladı. Sınıflarda oluşan bölge çalışmalarını bugün burada tanıtıma açtık. 3 ila 5 yaşındaki 150 öğrenci bu çalışmaya emek verdi. Bölgelerin kılık kıyafet, örf ve adetleri, kullanılan araç gereçleri, tarımsal ürünlerine kadar bir çok çeşitli ürünlere yer verdik ifadelerini kullandı. - Rize

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Rize'de, Yerli Malı ve Tutum Haftası Kapsamında Etkinlik Düzenlendi - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçeli Perotti, 2 hafta sonra sahalara dönüyor Ankaragücü'nde biri futbolcu 2 kişi daha koronavirüs oldu TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl Dünyanın en 'iyi' kötü filmi 'The Room' nasıl doğdu, nasıl popüler oldu? Son Dakika! Aliyev ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri alıyor Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı Oksijen tüpüne bağlı yaşayan KOAH hastası adam, uyuşturucu satıcısı çıktı