Rize'den Mardin'e Kuzey-Güney Sevgi Yolu - Son Dakika

Rize'den Mardin'e Kuzey-Güney Sevgi Yolu

30.05.2011 15:35
Rize'den Mardin'e Kuzey-Güney Sevgi Yolu, System.String[]

'Kuzey-Güney Sevgi Yolu' projesi kapsamında Rize'deki Ali Metin Kazancı Rize Lisesi ile Mardin Mehmet Edip-Fatma Yüksel Anadolu Lisesi kardeş okul ilan edildi

Rize Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Kuzey-Güney Sevgi Yolu' projesi kapsamında Rize'deki Ali Metin Kazancı Rize Lisesi ile Mardin Mehmet Edip-Fatma Yüksel Anadolu Lisesi kardeş okul ilan edildi.

Proje kapsamında Rizeli öğrenciler, Mardin'e giderek kardeş okul öğrencileriyle tanıştı.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası'nın geçen yıl başlattığı "Rize-Mardin Otoyol Projesine" destek olmak amacıyla Rize Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Mardin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüyle görüşme yaptı.

"Kuzey-Güney Sevgi Yolu" adı verilen ve her iki ilin İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile ticaret ve sanayi odalarının da destek verdiği projede Ali Metin Kazancı Rize Lisesi ile Mardin Mehmet Edip-Fatma Yüksel Anadolu Lisesi kardeş okul ilan edildi.

Metin Kazancı Rize Lisesi öğrencileri, proje kapsamında Mardin'e giderek Mehmet Edip-Yüksel Anadolu Lisesi öğrencileriyle tanıştı. Bölgedeki tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Rize Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü İsmail Dinçer Öğüt, gezinin çok olumlu geçtiğini belirterek, şunları söyledi: "Ülkemizin zengin, kültürel ve tarihi bölgelerini tanıtmak, özellikle milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek amacıyla projesi hazırladık.

Rize Ticaret ve Sanayi Odasının da desteğini alarak yaptığımız görüşmelerle Ali Metin Kazancı Rize Lisesinden 26 kız, 10 erkek öğrenciyi Mardin'e götürdük. Mardin'de kardeş okul seçilen Mehmet Edip-Fatma Yüksel Anadolu Lisesi ziyaret edilerek öğrencilerimiz arasında tanışıp kaynaşma sağlandı. İki gün süren gezide öğrencilere medeniyetler şehri olan Mardin'in tarihi ve turistik yerleri de gezdirildi. "

RTSO Genel Sekreteri Gafur Karali ise oda olarak başlattıkları Rize-Mardin Otoyol Projesinin gerçekleşmesi sözünün 14 Mayıs'ta Başbakan Erdoğan tarafından verildiğini ifade ederek, "Proje kapsamında yol güzergahındaki ticaret ve sanayi odalarıyla geçen yıl çalışma başlatmıştık. Çalışmada güzel sonuçlar aldık.

Emniyet Müdürlüğümüzün hazırladığı "Kuzey-Güney Sevgi Yolu" kardeş okul projesini de oda olarak destek olduk. Buradaki öğrencilerimiz inanıyorum ki bundan sonra birer Mardin turizm elçisi olacaktır. " diye konuştu.

Rize'den Mardin'e Kuzey-Güney Sevgi Yolu
Rize'den Mardin'e Kuzey-Güney Sevgi Yolu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Rize'den Mardin'e Kuzey-Güney Sevgi Yolu - Son Dakika


Son Dakika

Ada basınından İngiltere'yi sarsan iddia: Boris Johnson ülkeyi WhatsApp'la mı yönetiyor? Eşi Gökhan Çıra'nın kendisini aldattığı ileri sürülen Melisa Emirbayer'e şiddet uyguladığı söylenen Selin Ciğerci gözyaşlarına boğuldu Hastanede taşkınlık çıkardı! Kendisine müdahale eden görevlinin parmağını ısırarak kopardı Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi Vatandaşların kısıtlamayı yanlış anladığı kentimizde in cin top oynuyor Sahte pasaportla yurt dışına kaçmaya çalışan PKK'lı kadın terörist böyle yakalandı Demet Akalın ve Deniz Seki'nin yıllardır devam eden dostluğu bitti 55 ili ilgilendiren 145 yıllık rüya gerçek oluyor! Karadeniz-Akdeniz Yolu'nda sona doğru