Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Rize'ye inmek isteyen yolcu uçaklarından birine yıldırım isabet etti - Son Dakika

Rize'ye inmek isteyen yolcu uçaklarından birine yıldırım isabet etti

Ankara'dan Rize'ye gitmekte olan ve havada yıldırım isabet eden yolcu uçağı Trabzon'a mecburi iniş yaparken, İstanbul'dan Rize'ye giden bir diğer yolcu uçağı ise martı sürüsüne çarptı. Her iki uçak da sağlıklı bir şekilde iniş yaparken, uçaklarda hasar oluştuğu öğrenildi.

Rize\'ye inmek isteyen yolcu uçaklarından birine yıldırım isabet etti
02.10.2023 - 23:31,  Güncelleme: 23:41

Rize- Ankara uçuşunu yapan yolcu uçağının kuyruğuna yıldırım isabet etti. Havada tur atan uçak Trabzon Havalimanı'na mecburi iniş yaptı. Öte yandan İstanbul-Rize uçağı ise iniş esnasında martı sürüsüne çarptı. Uçakta hasar meydana gelirken İstanbul'a geri dönecek uçağın seferi sabah saatlerine ertelendi.

KUYRUK KISMI YILDIRIM NEDENİYLE HASAR ALDI

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan kalkan Anadolu Jet'e ait Rize-Artvin Havalimanı uçağı, Rize'nin Pazar ilçesine geldiği sırada şimşek çarpması sonucu kuyruğundan hasar aldı. Havada 3 kez manevra yaptığı öğrenilen uçağın pilotu şimşeklerin aralıksız olmasından ötürü yolcuları riske atmayarak yönünü Trabzon Havalimanı'na çevirdi. Trabzon'a sağlıklı bir şekilde iniş yağan uçağın yolcuları Rize'ye kara yolu vasıtası ile gönderildi.

Rize'ye inmek isteyen Ankara uçağına yıldırım isabet etti, İstanbul uçağı ise martı sürüsüne çarptı

İNİŞ ESNASINDA MARTI SÜRÜSÜNE ÇARPTI

Öte yandan, 18.45 Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkarak Rize'ye gelen Türk Hava Yolları'na ait uçak ise inişe geçtiği esnada 40 civarında martıya çarptı. Uçağın ön kısmındaki ışıklandırmaların hasar görmesinden ötürü 23.00'da Rize'den İstanbul'a gidecek olan uçağın seferi ise sabah saatlerine ertelendi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Rize'ye inmek isteyen yolcu uçaklarından birine yıldırım isabet etti - Son Dakika


Advertisement