Rö - Likaka Burn't - Son Dakika

Rö - Likaka Burn't

16.12.2016 19:04
Rö - Likaka Burn't, System.String[]

likaka burn't etkinliği 16 - 23 Aralık'ta Akbank Sanat'ta gerçekleşecek.

RÖ - likaka burn't etkinliği 16 - 23 Aralık'ta Akbank Sanat'ta gerçekleşecek.

Konsept - Koreografi: Korhan Başaran

Dansçılar: Beril Şenöz, Umut Sevgül, Melissa Ugolini, Evrim Akyay, Kamola Rashidova

Geçmişe bakarsın,

Geleceği görmeye çalışırsın…

Oysa sadece şimdi vardır…

Ve şimdinin sıkışmışlığı…

Birkaç adım ileri gidersin

Fırtına anında geri sürükler bedenini

Sen bitiş çizgisini hedeflemeye çalışırken

Başlangıç çizgisinin gerisine düşmediğine

sevinmeye başlarsın…

ve umarsızca aktarırsın, anlatırsın…

paylaşırsın...

umarsın...

çünkü mucizeler gerçektir…

"Dünyanın iyi sanata her zaman ihtiyacı vardır.

İnsanlığın geçirdiği kriz dönemlerinde bu ihtiyaç, tıpkısuya ihtiyaç duymak gibi ruhu beslemek için vazgeçilmezbir hale geliyor. Sesi duyulmayanlar için konuşmak,kafa çevrilenler için görünürlük kazandırmak böyle krizdönemlerinde bir sanatçının üstlenmesi gereken enönemli konulardan biridir. Tüm sanatsal yolculuklardabir nebze de olsun iyileştirici bir titreşim yaymakve izleyenlerin kalbine dokunmak, hep beraber biryolculuğa çıkmak, tekrar özümüze dönebilmek…"

Korhan Başaran

Korhan Başaran, kariyerini İstanbul ve New Yorkarasında sürdüren bir dansçı ve koreograftır. Artistikdirektörlüğünü üstlendiği disiplinler arası çalışmalarüreten proje topluluğuyla 2008'den beri projelerüretmektedir.

2010'da New York'ta Cunningham stüdyosundanaldığı Merit Scholarship'le, o dönem hala hayatta olanikonik isim Merce Cunningham'la da çalışma fırsatıolmuştur. Bu dönemde Cunningham repertuvarı da danseden Başaran, bir yandan kendi projelerini üretmeyedevam etmiştir. NY ve İstanbul'da prömiyerlerinigerçekleştirdiği projeler arasında 'Aşklama','I am Korhan, this is my Dance', 'RAu', 'this is not ahamburger', 'Heva', '2.RAu', 'Cage'd' gibi çalışmalarvardır. New York'ta Nimbus Dance Works, Project 44ve Mari Meade Dance, Boston'da Prometheus Dance veİstanbul'da MDT İstanbul Project'in repertuvarlarına işyapan Başaran'ın eserleri birçok uluslararası festivalde, Amerika ve Avrupa'da sergilenmektedir.

Rö - Likaka Burn't

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Rö - Likaka Burn't - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan'ın işgalinden kurtardı Erol Bulut'tan dikkat çeken şampiyonluk temennisi: Umarım sezon sonuna kadar namağlup gideriz Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler