Robert Mckee Türkiye'ye Gelecek - Son Dakika

Robert Mckee Türkiye'ye Gelecek

08.11.2016 10:12
Robert Mckee Türkiye'ye Gelecek, System.String[]

Senaristlerin el kitabı olarak bilinen "Story" kitabının yazarı Robert McKee, İstanbul'da üç gün boyunca "Tür Semineri" verecek.

Senaristlerin el kitabı olarak bilinen "Story" kitabının yazarı Robert McKee, İstanbul'da üç gün boyunca "Tür Semineri" verecek.

Senarist McKee'nin seminerleri, Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenecek, Anadolu Ajansının (AA) global iletişim ortaklığını yürüttüğü "4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali" kapsamında, 16-17-18 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.

McKee seminerlerinde, "TV Dizisi", "Komedi" ve "Love Story" başlıkları altında konuşacak.

Seminerlere sınırlı sayıdaki katılım için festivalin "www.bogazicifilmfestivali.com" internet sitesi üzerinden detaylı bilgi alınabilecek.

Robert McKee hakkında

McKee, 1984'ten beri 100 binin üzerinde öğrenciye ders veren, öğrencileri arasında 60 Oscar ödülü sahibi bulunan, senaristlerin el kitabı olarak adlandırılan ve dünyada 20 üniversitede ders kitabı olarak okutulan "Story" kitabının yazarı olarak biliniyor.

Gişe rekortmeni "Yüzüklerin Efendisi" ve "Hobbit" serilerinin yönetmeni Peter Jackson, "Melekler ve Şeytanlar", "Da Vinci Şifresi", TV serisi "Fringe"in senaristi ve bütün dünyada çok ses getiren "Paranormal Activity" film serisinin yapımcısı Akiva Goldsman, "The Piano" filmiyle gönülleri fetheden feminist sinemanın önemli ismi Jane Campion, "Münih" ve "Zoraki Kral" gibi filmlerden tanınan Oscarlı oyuncu Geoffrey Rush, Golden Globe ödüllü aktris Meg Ryan gibi dünyaca tanınmış birçok isim McKee'nin öğrencileri arasında yer alıyor.

McKee'nin öğrencileri arasında 60 Oscar, 200 Emmy, 100 WGA (Writers Guild of America), 50 DGA (Directors Guild of America) ödülü sahibi ile bin Emmy, 250 WGA ve 100 DGA Ödülü adayı bulunuyor. Senarist-yazar, halen 20th Century Fox, Disney, Paramount ve MTV gibi büyük yapım şirketlerine proje danışmanlığı yapıyor, dünyanın birçok ülkesinde senaryo seminerleri veriyor.

Robert Mckee Türkiye'ye Gelecek

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Robert Mckee Türkiye'ye Gelecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Azerbaycan ordusu 13 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı! Aliyev, Berde için intikam yemini etti Boşanmak istemeyen kadın, kocası ve akrabaları tarafından sokak ortasında dövüldü Sağlık çalışanları için siperlik üreten okul müdürü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Taş kırma makinesine düşen genç feci şekilde can verdi Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi