Roma'da fahiş hesap çıkaran restoran hakkında yeni şikayet: Turistleri tuzağa düşürmek için hazırlanan balık tabağı - Son Dakika

Roma'da fahiş hesap çıkaran restoran hakkında yeni şikayet: Turistleri tuzağa düşürmek için hazırlanan balık tabağı

01.10.2019 21:13

İtalya'nın başkenti Roma'da iki turiste 430 Euro hesap çıkardığı için tepkilerin hedefi olan restoran hakkında yeni şikayetler de ortaya çıkmaya başladı. Bu şikayetleri yapanların büyük kısmı, özellikle balık tabağının turistleri tuzağa düşürmek için hazırlanmış olduğunu öne sürüyor.

Roma'nın merkezinde Vatikan yakınlarında, Sant'Angelo Kalesi'nin hemen karşı kıyısında bulunan restoran hakkında internetteki seyahat ve restoran değerlendirme sitesi TripAdvisor'da arka arkaya benzer yorumlar yazılmaya başlandı. Bu yorumlara göre geçen hafta annesiyle bu restorana giden bir turist, bir balık tabağı ve bir biftek için 450 Euro hesapla karşılaştı. Bir başka vakada da 2 pizza, su ve kahve için 350 Euro hesap geldi.

AYNI DURUMU BAŞKA BİR ÇİFT DE YAŞADI

Haber sitesi The Local'a konuşan Hong Kong'lu bir çift de geçen Ağustos'ta bir tabak makarna, bir fırında balık ve su için 605 euro hesap ödemeye zorlandıklarını anlattı.

Antico Caffe di Marte isimli kafe-restoranda iki Japon turistin Eylül başında iki tabak deniz ürünlü makarna ve su için 349,80 Euro hesap ve ek 80 Euro bahşişle karşılaştıkları iddia ediliyordu. Restoran idaresi ise "Bizde fiyatlar şeffaftır. Makarnalarımız maksimum 16 Euro, bu hesap için taze balık yemiş olmalılar" diyordu.

"BALIK TABAĞI TURİSTLERİ TUZAĞA DÜŞÜRMEK İÇİN HAZIRLANMIŞ"

Antico Caffe di Marte hakkında bu şikayetleri yapanların büyük kısmı, özellikle balık tabağının turistleri tuzağa düşürmek için hazırlanmış olduğunu öne sürüyor. Restoranın menüsünde karışık ızgara balık tabağının fiyatı 100 gram için 6,5 Euro olarak görünüyor.

ŞİŞİRİLMİŞ HESAP İDDİASI

Bu tabağı ısmarlayanlar, kendilerine sormadan aşırı büyük tabak hazırlandığını ya da tabaktaki balığın ağırlığının yanlış hesaplandığını söylüyor. "Şişirilmiş" hesaba itiraz eden müşteriler restoran çalışanlarının tehditkar tavırlarıyla karşılaştıklarını da belirtiyor.

RESTORANA 5 BİN EURO CEZA VERİLMİŞTİ

Restorana hem faturaya zorunlu olarak yüksek miktarda bahşiş ücreti eklediği hem de başka usulsüzlükler için 5000 Euro ceza kesilmişti.

Roma'da fahiş hesap çıkaran restoran hakkında yeni şikayet: Turistleri tuzağa düşürmek için hazırlanan balık tabağı

Son Dakika Güncel Roma'da fahiş hesap çıkaran restoran hakkında yeni şikayet: Turistleri tuzağa düşürmek için hazırlanan balık tabağı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştık, başaramadık "Beni kurtarın" feryatları mahalleyi inletti! 4 aylık eşinin boğazını kesen koca polisi arayıp kendini ihbar etti Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Güzel sörfçü Palmateer, çırılçıplak soyunup dünyanın en büyük dalgalarına meydan okudu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı