Romanlar 14 Mayıs için kararını verdi: Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğiz - Son Dakika

Romanlar 14 Mayıs için kararını verdi: Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğiz

01.04.2023 20:54

İstanbul'da bulunan iki Roman federasyonu, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde Cumhur İttifakı'nı desteklediklerini açıkladı. Roman Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı Murat Divandiler, "Roman camiası olarak sonuna kadar Cumhur İttifakı ve AK Parti'nin yanında olacağız" dedi.

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu ile İstanbul Kanaat Önderleri ve Dernekler Federasyonu, düzenlenen basın toplantısıyla 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı Seçimi'nde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini duyurdu. Toplantıya federasyon başkanları, kanaat önderleri ve Roman vatandaşlar katıldı.

Romanlar 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladı

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A DESTEĞİMİZİ SEVE SEVE BELİRTİYORUZ"

İstanbul Roman Kanaat Önderleri Federasyon Başkanı Adnan Demirez, "İstanbul'un 2 Roman federasyonu olarak Cumhur İttifakı'na desteğimizi açıklıyoruz. Sonuna kadar bu süreçte Cumhurbaşkanımız ve mülki amirlerimizin yanında olacağız. Mazlumlara dokunmaya, gariplerin önünü açmaya, eğitime ihtiyacı olan, konuta ihtiyacı olan, istihdama ihtiyacı olan Roman kardeşlerimize, bu ayrımcılığı, bu ikinci sınıf vatandaşlığı, bu ötekileştiriciliği önümüzden kaldıran Recep Tayyip Erdoğan'a desteğimizi seve seve belirtiyoruz" dedi.

Romanlar 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladı

"SADECE İSTANBUL'UN 3. BÖLGESİ'NDE 200 BİN SEÇMENE SAHİBİZ"

Demirez, "Biz sadece İstanbul'un 3. Bölgesi'nde 200 bin seçmene sahip olan, desteğini alan 32 dernekli iki federasyonuz. Cumhurbaşkanlığı adayları bu süreçte 100 imzayı aşmaya çalıştı. Aşabilenler oldu, aşamayanlar oldu. Bizim onursal başkanımız, muhtarımız bile kendi bölgesinde 40-50 bin oy alıyor. Bizi çok çarpmaya, bölmeye çalıştılar. Bizi bölemezler. Biz Romanlar her zaman vatanımızı, bayrağımızı, ezanımızı çok severiz. Bizden hain çıkmaz. Onun için köpek heykellerine alkış tutanlara değil, bu ülkenin geleceğinin temellerini sağlam şekilde atana, dünyaya Türkiye'nin ne kadar büyük olduğunu gösteren Recep Tayyip Erdoğan'a sonuna kadar destek veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Romanlar 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladı

"CUMHUR İTTİFAKI VE AK PARTİ'NİN YANINDA OLACAĞIZ"

Roman Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı Murat Divandiler de, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakımız sayesinde Roman camiası olarak kendisine verdiği sonsuz destekler için teşekkürler ve saygılar sunuyoruz. Türkiye'deki en büyük iki tane Roman federasyonu birleştik. Onursal Başkanımız Selahattin Paker ile bize yardımcı oldu. Her zaman yanındayız. Cumhurbaşkanımızın Roman camiasını en ileri taşıyacağına, bizim çocuklarımızın eğitim görmesine, içimizdeki sanatın dünyaya yayılmasına sebep olacağına inanıyorum. Roman camiası olarak sonuna kadar Cumhur İttifakı ve AK Parti'nin yanında olacağız" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (8)
  • Talip Konyali: BUNLARIN DIŞINDA KİMSE OT VERMEZ..HEPSİ Bİ OYUN..OYLAR ATILSIN GÖRECEĞİZ...İNŞALLAH YANILAN BEN OLURUM..BEN ÇANAKKALEYİ DE GÖRDÜM..ASLA GÜVENİLMEZ..ŞEHİTLİĞİ RANTA ÇEVİRMİŞLER..MALUM BELEDİYE CHP OLUNCA..YIL 2009-2010 Cevap Yaz 3 11 Yayından Kaldır
  • Serkan Semiz: Saflarım benim o gösterilen evleri alacaklarını sanıyorlar ya.... Cevap Yaz 13 18 Yayından Kaldır
  • Abdülkadir Doğruyol: TEBRİKLER TEŞEKKÜRLER ROMAN KARDEŞLERİMİZE .DOĞRUYU GÖREN DOĞRUDAN YANA OLAN BU NEŞE KAYNAKLARIMIZA MİNNETTARIZ SAĞOLUN VAR OLUN HEP BÖYLE NEŞEYLE KALIN . Cevap Yaz 15 5 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Genel Romanlar 14 Mayıs için kararını verdi: Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğiz - Son Dakika


Advertisement