Romanya'da Karadeniz Konferansı Düzenlendi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Romanya'da Karadeniz Konferansı Düzenlendi

Romanya'da Karadeniz Konferansı Düzenlendi

03.11.2017 20:01

Romanya'nın başkenti Bükreş'te İstanbul Aydın Üniversitesi ile Dimitri Kantemir Üniversitesi işbirliğinde "Karadeniz Bölgesi'nde Fırsatlar ve Sınamalar" konulu konferans düzenlendi.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te İstanbul Aydın Üniversitesi ile Dimitri Kantemir Üniversitesi işbirliğinde " Karadeniz Bölgesi'nde Fırsatlar ve Sınamalar" konulu konferans düzenlendi.

Bükre? Dimitri Kantemir Üniversitesinde düzenlenen konferansın açılışında Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Cristian-Gabriel Winzer, İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Özüm Sezin Uzun ve Ayşe Deniz Özkan, Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş ve TİKA Bükreş Koordinatörü Hacı Ahmet Daştan konuşma yaptı.

Ertaş, konuşmasında Karadeniz bölgesinde 2014'ten sonra yaşanan güvenlik sağlamalarına rağmen bölgesel sahiplenme ilkesi doğrultusunda işbirliğini geliştirmek için mevcut yapılardan azami şekilde istifade edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Daştan da TİKA'nın dünya çapında 5 kıtaya yayılan faaliyetlerinden söz ederek TİKA'nın Karadeniz Bölgesi'nde yer alan ülkelerdeki ofisleri hakkında bilgi verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Romanya'da Karadeniz Konferansı Düzenlendi - Son Dakika


Advertisement