Son Dakika Haberleri: Ronaldo'nun Juventus'a Transferi İspanya Basınında

Ronaldo'nun Juventus'a Transferi İspanya Basınında

12 ay önce

İspanya basını, Real Madrid'in yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo'nun İtalyan ekibi Juventus'a transferine geniş yer verdi.

Ronaldo'nun Juventus'a Transferi İspanya Basınında, System.String[]
Spor gazetelerinden Marca, Ronaldo'nun gidiş haberini, "Dengi  olmayacak" manşeti ile duyurdu.
İlk sayfada Ronaldo'nun kaydettiği 451 golü atılan takımların  logolarıyla kaplı toplarla gösteren gazete, haberinde "Cristiano Ronaldo artık  Real Madrid oyuncusu değil." denilerek, Portekizli yıldızın 112 milyon avroya  Juventus'a gittiği kaydedildi.
Haberde ayrıca, Real Madrid'in serbest kalma bedeli olan 1 milyar  avroyu 112 milyon avroya düşürerek gidişi kolaylaştırdığı ve bu durumu oyunucunun  takımın artık kendisini istemediği şeklinde değerlendirdiği belirtildi.
Gazetenin başka bir haberinde ise, transferin bir çok kulübü  etkileyeceği belirtilerek, "Cristiano Ronaldo, transfer piyasasında domino  etkisine yol açabilir. Avrupa'da 5 kez yılın futbolsucu seçilen Cristiano  Ronaldo'nun Juventus'a transferi piyasada domino etkisine yol açacak  potansiyeliyle  Avrupa futbolunu sarsabilir." değerlendirmesi yapıldı.
"Ciao, Ronaldo"
Diğer bir spor gazetesi AS, manşetten verdiği haberde, "Ciao,  Ronaldo" başlığını kullandı. Ronaldo'nun bu yaz Real Madrid'i bırakmayı aylardır  düşündüğü yazılan gazetede, yıldız futbolcunun her bir sezon için 30 milyon avro  alacağı belirtti.
Şampiyonlar Ligi finalinde Ronaldo'nun takımdan ayrılacağının  işaretini verdiğinin vurgulandığı haberde, "Ronaldo bu andan itibaren de  tekliflere baktı ve Juventus'ta karar kıldı. Real Madrid ise gitmek isteyenin  kendisi olduğunu teyit etmesi durumunda onu satmayı kabul etti." denildi.
"En çok değer veren" takıma gidiyor"
El Pais, "Cristiano, Madrid'deki altın çağın ardından Juventus'a  gidiyor" başlığıyla verdiği haberde, oyunucunun takım tarihinin en skorer  oyuncusu olduğu ve taraflar arasındaki anlaşmazlığın vurgulanmasının ardından  gitme kararı aldığı ifade edildi.
El Mundo gazetesinde ise, oyuncunun Real Madrid'deki maaşının 23  milyon avro olduğu ve takımın bunu artırmak istemediği, Juventus'un ise 30 milyon  avro teklif ettiği belirtilerek, Ronaldo'nun da kendisine "en çok değer veren"  takımdan yana tercihini kullandığı yazıldı.
Kaynak: Skorer

Haber Yayın Tarihi : 11.07.2018 12:10 

YORUMLAR


KONDA'dan 23 Haziran İstanbul seçimi değerlendirmesi: İmamoğlu lehine fark açılacak Suriye Dışişleri Bakanı Muallim: Umarız ordumuzla Türk ordusu savaşmaz Ekrem İmamoğlu'ndan ortak yayın açıklaması: Didem Arslan'ı Yıldırım istemedi