Rotaradar 2020 büyüme stratejisini açıkladı! - Son Dakika

Rotaradar 2020 büyüme stratejisini açıkladı!

25.11.2019 10:37
İlandır
Rotaradar 2020 büyüme stratejisini açıkladı!

Kurulduğu 2015 yılından beri büyümeye devam eden uçak bileti arama motoru Rotaradar 2020 yılıyla birlikte İngiltere ve Amerika pazarlarına adım atıyor.

Kurulduğu 2015 yılından beri büyümeye devam eden uçak bileti arama motoru Rotaradar 2020 yılıyla birlikte İngiltere ve Amerika pazarlarına adım atıyor.

Rotaradar uluslararası seyahat acenteleri ile yapmış olduğu işbirlikleri sayesinde her yöne gerçek zamanlı fiyatları göstermektedir. Rotaradar'ın tamamen ücretsiz olarak sağladığı bu hizmet ile kullanıcılar yurtiçi ve yurtdışı uçuşları karşılaştırıp en ucuz biletleri buluyor. Şirket 2020 yılından itibaren İngiltere ve Amerika pazarına giriş yaparak daha geniş bir kullanıcı kitlesine hızlı ve güvenilir hizmet sunmayı planlıyor.

Rekabetçi ve büyüyen online seyahat sektöründe değişen kullanıcı eğilimlerine cevap verebilecek yenilikçi yaklaşımlar ile gerçekçi büyüme stratejileri büyük önem arz ediyor. Konu ile ilgili olarak Rotaradar kurucu ortağı Kemal Aşkın, hızlı ve kontrolsüz bir büyüme yerine geçtiğimiz son birkaç yılda sürdürülebilir bir büyüme için gerekli olan temeli inşa ettiklerini ve stratejilerini bu yönde belirlediklerini söyledi. Aşkın, 'Global büyüme planlarımız arasında öncelikli olarak İngiltere ve Amerika pazarlarına açılmak bulunuyor. Bu iki ülke online seyahat sektörünün en büyük ve olgun pazarları. Öte yandan yeni eklenecek İngilizce dil seçeneği ile aslında bir nevi tüm dünyaya açılmış oluyoruz' diye ekledi.

2019 yılında tüm stratejik hedeflere ulaşıldı!

2019 Rotaradar için önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak öne çıktı. Yıl boyunca sürdürülen önemli pazarlama, PR ve marka bilinirliği çalışmaları sayesinde ziyaretçi sayısı kısa dönemde %413 artarak aylık trafik rakamı 100bin tekil kullanıcı seviyesinin üzerine taşındı ve aynı süreçte üye sayısı 10binin üzerine çıktı. Bununla birlikte sene içerisinde Travelgenio, Travel2Be, Bravofly, Gotogate, Mytrip gibi önde gelen seyahat acenteleriyle yeni işbirliği anlaşmaları imzalandı. Yapılan bu işbirliklerinin özellikle ilk etapta İngiltere ve Amerika pazarlarındaki operasyonlara ivme kazandıracağı tahmin ediliyor.

Rotaradar 2020 ve ötesi için hazırlanıyor!

Rotaradar.com Türkiye pazarında öngörmüş olduğu büyüme hedeflerini yakalamış olmakla birlikte önümüzdeki yıllarda da çalışmalarına hız kesmeden devam etmeyi planlıyor. Bu hedefin ilk adımı olarak 2020'nin ilk aylarında İngiltere ve Amerika pazarlarında rotaradar.co.uk ve rotaradar.us alan adları üzerinden faaliyete başlanılacak. Rotaradar'ın 2020-2021 hedefleri arasında İspanyolca ve Arapça dil seçeneklerini entegre ederek LATAM, APAC, MENA bölgelerindeki önemli ülke pazarlarına açılmak ve kullanıcılar tarafından tercih edilen önemli bir online platform olmak bulunuyor.

Son Dakika Advertorial Sondakika Rotaradar 2020 büyüme stratejisini açıkladı! - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Hazır yemek sektörü çıkmaza girdi! Gıda fiyatlarında yaşanan artış sektöre zor günler yaşatıyor 15:32 Hazır yemek sektörü çıkmaza girdi! Gıda fiyatlarında yaşanan artış sektöre zor günler yaşatıyor İşler değişti dostluk bitti! Bonucci'den, Ronaldo'yu üzecek sözler 15:10 İşler değişti dostluk bitti! Bonucci'den, Ronaldo'yu üzecek sözler Reza Zarrab yıllar sonra görüntülendi! Yeni bir isimle farklı bir işe başlamış 14:57 Reza Zarrab yıllar sonra görüntülendi! Yeni bir isimle farklı bir işe başlamış
MİT'ten Kerkük'te nokta operasyon! PKK'nın sözde yöneticilerinden Taybet Bilen etkisiz hale getirildi 14:40 MİT'ten Kerkük'te nokta operasyon! PKK'nın sözde yöneticilerinden Taybet Bilen etkisiz hale getirildi Çocuk sahibi olan herkesi ilgilendiriyor! Emeklilikte yaş ve prim şartına değişiklik getirildi 14:09 Çocuk sahibi olan herkesi ilgilendiriyor! Emeklilikte yaş ve prim şartına değişiklik getirildi Feyza Aktan'ın, eski eşi Özcan Deniz'i tokatladığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı 13:41 Feyza Aktan'ın, eski eşi Özcan Deniz'i tokatladığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı
Reynmen, Ece Erken'in 12:56 Reynmen, Ece Erken'in "Sözde fenomen" sözlerine açtığı tazminat davasını kaybetti İndirime giren yağ izdihama neden oldu! Fiyatı duyanlar kasaların önünde uzun kuyruklar oluştu 12:19 İndirime giren yağ izdihama neden oldu! Fiyatı duyanlar kasaların önünde uzun kuyruklar oluştu
Advertisement