Son Dakika Haberleri: Rotterdam'da bir polis memuru darp edilldiği için Türklere ve Faslılara düğün konvoyu yasağı geliyor
BBC

Rotterdam'da bir polis memuru darp edilldiği için Türklere ve Faslılara düğün konvoyu yasağı geliyor

2 ay önce

Hollanda'da düğün konvoyunu durduran bir polis memurunun darp edilmesi üzerine, Rotterdam Belediyesi Türk ve Fas kökenli göçmenlere konvoy yasağı getirmeyi planlıyor.

Hollanda'nın ikinci büyük kenti Rotterdam'da düğün konvoyunu uyaran bir polis memurunun darp edilmesi sonrası harekete geçen belediye, Türkiye ve Fas kökenli göçmenlere bir dizi yasak getirmeye hazırlanıyor. Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, trafikte tehlike yaratan konvoylar ve gece yarılarına kadar süren sokak düğünlerinin önlenmesi konusunda savcılık ve polis yetkilileri ile görüşecek.

Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, kentin yerel televizyon kanalı Rijmond Tv'ye yaptığı açıklamada, polis memurunun dövülmesini, skandal ve kabul edilemez şeklinde değerlendirdi.

NE OLMUŞTU?

Bir polis memuru tartıştığı bir kişiyi gözaltına almak istemiş, o sırada konvoydaki bir başka kişi tarafından arkasından kafasına vurularak yere düşürülmüştü.

POLİS MEMURUNUN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Polis memuru, beyin sarsıntısı gerekçesiyle tedavi altına alınmış, damat da dahil 3 kişi polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. Polis memuruna arkadan saldırdığı belirtilen kişi ise, halen aranıyor. Kafasına aldığı darbe nedeniyle hafif yaralanan polis memurunun tedavisi sürüyor. Polis memurunun eşi, yerel medya aracılığıyla, halen aranmakta olan saldırgana, "sorumluluğu kabul et ve teslim ol" çağrısında bulundu.

Rotterdam'da bir polis memuru darp edilldiği için Türklere ve Faslılara düğün konvoyu yasağı geliyor
BBC
Haber Yayın Tarihi: 03.09.2019 03:40 Suriye'de ateşkes anlaşmasına Esed yönetiminden ilk yorum: ABD ile Türkiye'nin anlaşması muğlak
Ateşkes anlaşması sonrası Trump'tan yaptırım açıklaması: Türkiye'ye yönelik yaptırımlara gerek olmayacak Türkiye ile ABD anlaşması sonrası David Rothschild'ten dikkat çeken mesaj: Erdoğan, Trump'ı yıktı