RTÜK Başkanı Şahin, Berat Albayrak'a destek verince CHP'li üye tepki gösterdi - Son Dakika

RTÜK Başkanı Şahin, Berat Albayrak'a destek verince CHP'li üye tepki gösterdi

08.11.2020 23:57

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medya hesabından yapılan istifa paylaşımının ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Gece gündüz demeden ter döken Berat Albayrak kutlu davamızın vazgeçilmezidir" dedi. RTÜK'ün CHP'li üyesi İlhan Taşçı, Albayrak'a destek tweeti atan Şahin'e tepki gösterdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda yaklaşık 5 yıldır sürdüğü bakanlık görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıklamıştı. Berat Albayrak'a RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin destek verdi. Şahin'in desteğine RTÜK'ün CHP'li üyesi İlhan Taşçı sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

"BİZİM DAVAMIZ KARDEŞLİK DAVASIDIR"

Bakan Albayrak'ın istifa ettiği yönündeki iddialar sonrasında açıklama yapan isimlerden biri de RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin oldu. Şahin,"Bizim davamız kardeşlik davasıdır. Ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için ailesinden fedakarlık ederek gece gündüz demeden ter döken Berat Albayrak kutlu davamızın vazgeçilmezidir."

RTÜK Başkanı Şahin, istifa ettiği öne sürülen Berat Albayrak'a destek mesajı paylaştı

CHP'Lİ ÜYEDEN TEPKİ GELDİ

RTÜK'ün CHP'li üyesi İlhan Taşçı, Albayrak'a destek tweeti atan başkan Ebubekir Şahin için, "Sayın Başkan, Yasa uyarınca özerk ve tarafsız bir kurumun başkanı olduğunuzu unutup, bir siyasi parti taraftarı gibi davranmanız; tarafsızlığınızı yitirdiğiniz anlamına gelir! RTÜK Başkanı olarak sizin 'kutlu davanız' değil, yasalarla belirlenmiş görev ve sorumluluklarınız vardır" ifadelerini kullandı.

RTÜK Başkanı Şahin, Berat Albayrak'a destek verince CHP'li üye tepki gösterdi

NE OLMUŞTU?

Bakan Albayrak'ın Instagram hesabından istifa ettiğine yönelik paylaşım yapılmıştı. Albayrak'ın paylaşımında "Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım" ifadeleri kullanıldı.

RTÜK Başkanı Şahin, Berat Albayrak'a destek verince CHP'li üye tepki gösterdi
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan: Berat Albayrak'ın istifasının kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum İstifa iddiası sonrası AK Parti'den Erdoğan'a Berat Albayrak çağrısı: Görevine devam etmesini temenni ediyoruz Bakan Albayrak'ın istifa iddiası sosyal medyada Türkiye gündemine oturdu

Son Dakika Ekonomi RTÜK Başkanı Şahin, Berat Albayrak'a destek verince CHP'li üye tepki gösterdi - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (21)
  • FREE: sizin davanız ne memleket davasıymış ne kutlu davaymış siz bu memleketi zerre kadar düşünmüyorsunuz sizin davanız sadece para davası memleketi yediniz bitirdiniz şuna bakın allah rızası için hangi birgün bu ülke ve halk adına iyi şeyler yaptınız dünya kadar maaş alıyorsun ebubekir şahin sana haram zehir zıkkım olsun ye haramı kursağınız haram dolu Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

"Bir şekilde geri döneceğim" diyen Donald Trump bundan sonra ne yapacak? İşte kulislerde konuşulan senaryolar Rusya'nın 50 bin tonluk ek domates kotası üreticiyi sevindirdi Güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı 445 liradan işlem görüyor Yeni Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki: Joe Biden'ın önceliği koronavirüs pandemisini kontrol altına almak Harp ve vazife malullerinin ek ödemeleri yarın yapılacak Kartal'da vatandaşların altınlarını emanet ettikleri kuyumcu ortadan kayboldu Lunaparkta rezalet! Genç çift, bindikleri dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi Ermeni lobisi, Joe Biden'ı yemin eder etmez markaja aldı: Erdoğan ve Aliyev'e yaptırım uygulayın