RTÜK, spiker Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattı: Muhalefet lideri gibi davranamaz - Son Dakika

RTÜK, spiker Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattı: Muhalefet lideri gibi davranamaz

20.01.2022 10:00

Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattıklarını duyurdu. Şahin, açıklamasında, "FOX Ana Haber sunucusunun adeta muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez. İlgili sunucunun kamuoyunu yanlış yönlendirme çabaları hakkında inceleme başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti dönüşü gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu. Bu sözler FOX ana haber sunucusu Selçuk Tepeli tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti.

"MUHALEFET LİDERİ GİBİ DAVRANAMAZ"

Bu gelişmenin ardından Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli'nin tarafsızlık ilkesini ihlal ettiğini açıkladı. İnceleme başlatıldığını da duyuran Şahin, şunları söyledi: "Tarafsızlık, medya kuruluşlarının haber bültenlerinde basın etiğinin gereğidir. FOX Ana Haber sunucusunun adeta muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez. 6112 sayılı Yasa bunu emreder. İlgili sunucunun kamuoyunu yanlış yönlendirme çabaları hakkında inceleme başlatılmıştır."

RTÜK, spiker Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattı: Muhalefet lideri gibi davranamaz
YORUMLAR
500
Gülümse Kaderine Çocuk dizisinde bu akşam neler yaşanacak? Neval, Yaren'in kimin kızı olduğunu öğrenecek mi? Gülümse Kaderine Çocuk dizisinde bu akşam neler yaşanacak? Neval, Yaren'in kimin kızı olduğunu öğrenecek mi? Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde dün akşam neler oldu? Azra, Efe'den tekrar ayrılacak mı? Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde dün akşam neler oldu? Azra, Efe'den tekrar ayrılacak mı? 18 Mayıs 2022 Fox Yayın Akışı 18 Mayıs 2022 Fox Yayın Akışı

Son Dakika Güncel RTÜK, spiker Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattı: Muhalefet lideri gibi davranamaz - Son Dakika


Advertisement