Son Dakika Haberleri: RTÜK'ten eşcinsel ilişkilere yer veren diziye ceza

RTÜK'ten eşcinsel ilişkilere yer veren diziye ceza

3 gün önce

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, eşcinsel ilişkilerin yer aldığı Jane The Virgin dizisi nedeniyle Fox Life kanalına en yüksek orandan idari para ve program durdurma cezası verildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), eşcinsel ilişkilerin yer aldığı "Jane The Virgin" dizisi nedeniyle Fox Life kanalına en yüksek orandan idari para ve program durdurma cezası verildi. RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre, Üst Kurulun son toplantısında, Jane The Virgin dizisi "milli ve manevi değerleri hiçe sayması, çocuk ve gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerine olumsuz etki etmesi" nedeniyle ele alındı.

RTÜK HAREKETE GEÇTİ

Eş cinsel ilişkilerin ekranlarda görülme sıklığı arttıkça çocuk ve gençlerin bu ilişkileri normalleştirmesine, duyarsızlaşmalarına ve toplumun ahlaki değerlerinin yozlaştığına kanaat getiren Üst Kurul, Fox Life kanalına en yüksek orandan idari para cezası ve program durdurma cezası kesti.

İDARİ PARA CEZASI KESİLDİ

Öte yandan RTÜK, sağlık beyanıyla cinsel performans artırıcı ürün tanıtımı ve satışı yapan Mega Suare kanalına, vatandaşları yanılttığı gerekçesiyle idari para cezası ve 5 kez program durdurma müeyyidesi uyguladı. Ayrıca sahte bitkisel ürünler satan One Bal TV, Farklı TV, World Beauty Channel, Maksim TV, Mega Müzik, Hazan TV ve Berat TV'ye de idari para cezaları verildi.

RTÜK'ten eşcinsel ilişkilere yer veren diziye ceza
Haber Yayın Tarihi : 13.06.2019 12:47 Kaynak: AA

YORUMLAR (21)
  • Sanirim: Buradaki troll yorumcuların derdi eşcinsellikle ilgili film filan değil,yandaş,yalaka,iğrenç saksakçı basın olmadığı için kapatılsın vs deniyor.Bakın internetlerine çoğunun bu tür yayınlarla irtibatı vardır.Hırsizliga,kül hakkı yemeye sesini çıkarma ,aldigin tolluk ucretibir paket için saçma sapan yorum yapıp aldığının hakkını ver.iki yuzluler sizi. Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


İmamoğlu ve Yıldırım'ın karşılaşması aile fotoğrafıyla bitti AA'dan açıklama: AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur Uğur Dündar'dan "Yıldırım-İmamoğlu" ortak yayını için ilk yorum İstanbullular Yıldırım ve İmamoğlu ortak yayınına kilitlendi