RTÜK'ten FOX TV'ye Selçuk Tepeli cezası! - Son Dakika

RTÜK'ten FOX TV'ye Selçuk Tepeli cezası!

30.05.2022 14:31

FOX Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli, geçtiğimiz hafta çiftçilerle ilgili sunduğu habere sinirlenip bardağı fırlatmıştı. Tepeli'nin bu hareketini sonrası Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, FOX TV'ye para cezası verdi.

FOX Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli'nin geçtiğimiz günlerde ana haber bülteninde bardak fırlatması çok tartışıldı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) çiftçilerin tarlalarını ekemediği söyleyen FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli'nin sinirlenerek önündeki bardağa vurmasını "ihmal" sayarak kanala para cezası verdi.

RTÜK ÜYESİ KONURALP DUYURDU

RTÜK üyesi Okan Konuralp, Twitter'dan yaptığı açılamada şu ifadeleri kullandı: "Selçuk Tepeli'nin tarımın ve çiftçilerin durumuna ilişkin itirazını/ üzüntüsünü yayın masasındaki bardağa vurarak ifade etmesinden de bir ihmal çıkartan RTÜK, FOX TV'ye de para cezası verdi. Tüm kararlar oy çokluğuyla alındı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur!"

TEPELİ NELER SÖYLEMİŞTİ?

FOX TV sunucusu Selçuk Tepeli çiftçilerin yaşadığı zorlukları anlatan bir haberin ardından "Efendim şimdi bu ülkenin çiftçilik yapan insanlarının yarısı işi bıraktı. Geç abi, öbür habere geç gözünü seveyim ya" diyerek elindeki kâğıdı fırlatarak, önündeki bardağı kameraya doğru fırlatmıştı.

YORUMLAR (2)
  • Salih uslu: Türkiye de yandaş medya var yoldaş medya var fondaş dediğimiz yabancı ülkelerce fonlanan bir kaç grup medya var. Bunlar acık ve netler. Hepsi hitap ettikleri kesine yayın yapıyor yalan haber yerine haberin işlerine gelen kısmını yayınlıyorlar. Ama bu fox denen tilki kanal her haberi çarpıtıyor ve içine muklaka bir yalan veya hile katıyor. Amerikan menşeili ahlaksız bir kanal. Haberlerine itibar etmeyin Cevap Yaz 1 7 Yayından Kaldır
500
Dava için yola çıkan avukatın kamu görevi yaptığı gerekçesiyle itiraz ettiği hız cezası iptal edildi Dava için yola çıkan avukatın kamu görevi yaptığı gerekçesiyle itiraz ettiği hız cezası iptal edildi Avukatın kamu görev yaptığı gerekçesiyle itiraz ettiği hız cezası iptal edildi Avukatın kamu görev yaptığı gerekçesiyle itiraz ettiği hız cezası iptal edildi FATİH'TE YOLCU SEÇEN TAKSİCİLERE CEZA FATİH'TE YOLCU SEÇEN TAKSİCİLERE CEZA

Son Dakika Güncel RTÜK'ten FOX TV'ye Selçuk Tepeli cezası! - Son Dakika


Advertisement