Ruanda'daki soykırım sanığı, Brüksel'de ömür boyu hapis talebiyle yargılanıyor - Son Dakika

Ruanda'daki soykırım sanığı, Brüksel'de ömür boyu hapis talebiyle yargılanıyor

04.11.2019 20:24
Ruanda'daki soykırım sanığı, Brüksel'de ömür boyu hapis talebiyle yargılanıyor, System.String[]

Ruanda'da 1994 yılında gerçekleşen soykırımda sorumluluğu olduğu düşünülen Fabien Neretsé isimli eski üst düzey bir memurun Brüksel'deki duruşması başladı.

Ruanda'da 1994 yılında gerçekleşen soykırımda sorumluluğu olduğu düşünülen Fabien Neretse isimli eski üst düzey bir memurun Brüksel'deki duruşması başladı.

2011 yılında Fransa'da gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanan Neretse, 1994 yılının nisan ila temmuz ayları arasında 13 cinayet ve üç cinayete teşebbüs suçundan ömür boyu hapis cezası ile yargılanıyor. Sanık, daha önceki sorularında kendisine yöneltilen suçlamaları reddetmişti.

Ruanda'daki soykırım sanığı, Brüksel'de ömür boyu hapis talebiyle yargılanıyor

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Ruanda'daki soykırım sanığı, Brüksel'de ömür boyu hapis talebiyle yargılanıyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Korona aşısı geliştirmişlerdi! Putin'in aşı olup olmadığına Kremlin'den ilginç yanıt: Şu an imkansız Kızılay'dan 'askıda pizza' kampanyası Merkel'in Bakanlar Kurulu toplantısı yaptığı sırada bir saldırgan, Başbakanlık binasına araçla saldırı girişiminde bulundu Yukatel Denizlispor'da Robert Prosinecki dönemi sona erdi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Gelecek Partisi'nin "kadına şiddet" temalı videosu büyük beğeni topladı Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı KKTC'nin yerli ve milli otomobili Günsel, anavatanında tam not aldı