Ruhsatlı İlk 'zayıflama Merkezi' - Antalya (2) - Son Dakika

Ruhsatlı İlk 'zayıflama Merkezi' - Antalya (2)

02.01.2012 09:47
Ruhsatlı İlk 'zayıflama Merkezi' - Antalya (2), System.String[]

Kazım ve Aynur Doğan çifti, mevzuat değişikliğinin ardından Sağlık Bakanlığı'ndan 'Yataklı Fizik Tedavi Merkezi' ruhsatı alan ilk özel işletme sahipleri oldu.

Antalya'da faaliyet gösteren Ayka Vital Park Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni işleten Kazım ve Aynur Doğan çifti, mevzuat değişikliğinin ardından Sağlık Bakanlığı'ndan 'Yataklı Fizik Tedavi Merkezi' ruhsatı alan ilk özel işletme oldu.

İstanbul ve Antalya'da meydana gelen iki ölüm olayı ile zayıflama merkezlerinin imajının bozulduğunu söyleyen Kazım ve Aynur Doğan çifti, "Ruhsat alamadığımız için ölümlerin sorumlusu olarak gösterildik" dedi.

Rehabilitasyon ve fizik tedavi merkezlerinin mevzuat değişikliği sonrası önünü açıldığını söyleyen Dr. Kazım Doğan, "Bizim işletmemiz ve benzeri yerlerin ruhsat alabilmesi çok önemliydi. Merkezimizde uyguladığımız tedavi şekli, Avrupa'da yıllardan beri özel sağlık merkezleri tarafından yürütülüyor. Bu merkezlerin ülke ekonomisine katkısı da çok fazla. Ülkemizin konumu itibarıyla tedavi ihtiyacı duyan kişiler için daha tercih edilen bir yer olacağını düşünüyorum" dedi.

2009'da hizmete açılan merkezde o dönem 'Sağlıklı Yaşam Tesisi' olarak hizmet verdiklerini aktaran Dr. Kazım Doğan, "Şu anda Türkiye'nin ilk konaklamalı sağlıklı yaşam tesisiyiz. Eşim, kardiyoloğumuz olarak çalışıyor. Spor hocamız, fizyoterapistimiz, diyetisyenimiz ve hemşirelerimiz var" dedi.

Ruhsatlarının olmadığı dönemde yaşanan ölüm olayı ile sarsıldıklarını ve ölümün sorumlusu olarak gösterildiklerini söyleyen Dr. Aynur Doğan ise "Olayın ardından Sağlık Bakanlığı birçok kez müfettiş gönderdi. 'Tesisin ihmal ve kusuru yoktur' diye rapor tutuldu" diye konuştu.

Ruhsatlı İlk 'zayıflama Merkezi' - Antalya (2)
Ruhsatlı İlk 'zayıflama Merkezi' - Antalya (2)
Ruhsatlı İlk 'zayıflama Merkezi' - Antalya (2)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ruhsatlı İlk 'zayıflama Merkezi' - Antalya (2) - Son Dakika


Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Talisca'nın Çin'den ayrılmak istemesinde sevgilisiyle arasının bozulması etkili oldu Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı