Ruhsatsız Yapılara Karşı Kampanya Başlatıldı - Son Dakika

Ruhsatsız Yapılara Karşı Kampanya Başlatıldı

08.09.2012 11:01
Ruhsatsız Yapılara Karşı Kampanya Başlatıldı, System.String[]

Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ruhsatsız yapılarla mücadele ve kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Akpınar Mahallesi'ni ziyaret etti.

Ruhsatsız yapıların yasal durumlarına dikkat çekmek amacıyla Manisa Belediyesi tarafından hazırlatılan afişleri mahalle muhtarına teslim eden Başkan Ergün, 'Amacımız halkımızı bilinçlendirerek, kaçak yapılarla kanun çerçevesinde mücadele etmektir' dedi.

Manisa Belediyesi, kaçak ve ruhsatsız yapılara karşı kampanya başlattı. Belediye Başkanı Cengiz Ergün de kampanya çerçevesinde Akpınar Mahallesi'ni ziyaret ederek, konuya ilişkin mahalle halkına bilgi verdi. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil ve Cem Çöllü, İmar İşleri Müdürü Türkan Köroğlu da katıldı. Öncelikle muhtarlık binasına giderek, mahalle muhtarı Ali Erten ile bir araya gelen Başkan Ergün, ruhsatsız yapıların yasal durumlarına dikkat çekmek amacıyla Manisa Belediyesi tarafından hazırlatılan afişleri Erten'e teslim etti. 'Ruhsatsız Yapılarda Deprem Sonucu Can Kayıpları Yaşanmasın' ve 'Geleceğini Yok Etme; Kaçak Yapılarla Mücadeleye Destek Ol' başlıkları ile hazırlatılan afişlerin kısa sürede halka ulaşacağını belirten Başkan Ergün, amaçlarının vatandaşları bilinçlendirmek olduğunu söyledi.

Halkımızı Bilinçlendireceğiz

Son 30 yılda kaçak yapılaşmanın kötü sonuçlar doğurduğunu söyleyen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yasalar gereği kaçak yapılarla mücadele edileceğini belirtti. Başkan Ergün konuya ilişkin şöyle konuştu, 'Yasalar çerçevesinde, bakanlık neznindeki çalışmalar hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve uyarmak istiyoruz. Bu, ne bugünün ne de sadece Manisa'nın sorunudur. Memleketimiz içerisinde de geçmiş yıllarda gerçekleşen kaçak yapılaşmadaki sıkıntılar, şuan önümüzde durmaktadır. Artık 81 ilde kaçak yapıya yönelik kararlar alınmaktadır. Bu hafta içersinde belediye meclisimizde de kentsel dönüşüm ile ilgili oy birliği ile alınmış kararlar var. Önümüzdeki ay içerisinde imar plan revizyonlarıyla ilgili ve 25 senedir yapılmayan hukuk planlamalarını, inşallah önümüzdeki ay yeterli bilgilendirmeleri de yapmak suretiyle gerçekleştireceğiz'

Can ve Mal Kaybı Yaşanmasın

Çalışmaları, vatandaşların daha sağlıklı, konforlu, güvenilir, kendilerini daha mutlu hissedebilecekleri konutların yapılmaya başlandığı ilk adım olarak gördüklerini söyleyen Başkan Ergün, 'Bundan sonra kaçak yapılara karşı vatandaşlarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Bugüne kadar geldiğimiz süre içerisinde muhtarlarımız ve mahalle halkımız ile zaman zaman bu konuları paylaştık. Bundan sonra daha da dikkat edilmesini istiyoruz. Önemli olan yarın öbür gün karşımıza çıkacak kaçak yapılarda can kayıpları yaşamamaktır' dedi.

Ruhsatsız Yapılara Karşı Kampanya Başlatıldı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ruhsatsız Yapılara Karşı Kampanya Başlatıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aydınlı usta, 1 aylık çalışmayla Atatürk'ün de giydiği 1 asırlık çizmenin benzerini yaptı Trabzon hakkında küfürlü paylaşım yapan CHP'li başkan yardımcısına disiplin soruşturması Abonelik iptalleri bugünden itibaren e-Devlet'ten yapılabilecek İstanbul Boğazı'nda büyük panik! Balıkçıların ağına Osmanlı döneminden kalma mayın takıldı Masumlar Apartmanı'nın 7. bölümden 2. fragman yayınlandı! Safiye temizlik krizine giriyor Meteoroloji uyardı! 2 bölgede sağanak bekleniyor Ermenistan ordusu, Azerbaycan birliklerine ve sivillere saldırarak üçüncü ateşkesi de ihlal etti 20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybetti